Skip to content Skip to footer

Przekrój przez dyskografię zespołu Łzy

Jest wiele sposobów na to, aby prześledzić historię zespołu muzycznego. Jednym z najbardziej fascynujących jest zanurzenie się w ich dyskografię. Dzisiaj skupimy się na jednym z najpopularniejszych polskich zespołów – Łzy. Przekroczymy próg ich muzycznego świata, analizując każdy album i obserwując ewolucję ich stylu przez lata.

Początki i debiutancki album

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. Skład zespołu tworzyli pierwotnie Adam Konkol, Marcin Kopec, Ignacy Goliński, Paweł Stasiak oraz wokalistka Anna Wyszkoni. Ich debiutancki album, „Łzy”, ukazał się w 1998 roku. Album ten, choć nie odniósł wielkiego sukcesu komercyjnego, położył solidne fundamenty pod dalszą karierę zespołu.

„W związku z Tobą” – przełom

Drugi album zespołu, „W związku z Tobą”, ukazał się w 1999 roku. To właśnie na nim znalazły się przeboje, które przyniosły zespołowi rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej. Piosenki takie jak „Oczy szeroko zamknięte” czy tytułowy „W związku z Tobą” zyskały dużą popularność, a zespół zaczynał być rozpoznawany jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiego popu.

„Słońce pokonał cień” – sukces komercyjny

Trzeci album zespołu, „Słońce pokonał cień”, ukazał się w 2002 roku i stał się największym sukcesem komercyjnym zespołu. Zawierał takie przeboje jak „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam” czy „Oczy szeroko zamknięte”. Album ten przyniósł zespołowi pierwszą platynową płytę.

Dalsze lata i zmiany w składzie

Po sukcesie trzeciego albumu, zespół kontynuował działalność, wydając kolejne albumy: „Jestem jaka jestem” (2003), „The Best Of” (2005), „Zbieg okoliczności” (2006), „Miłość mi wszystko wybaczy” (2007), „Przebudzenie” (2009), „Łzy w niebie” (2013) i „Zatrzymaj czas” (2016). W 2010 roku doszło do zmiany w składzie – zespół opuściła wokalistka Anna Wyszkoni, a jej miejsce zajęła Sara Chmiel.

Podsumowanie

Dyskografia zespołu Łzy to przede wszystkim historia ewolucji – od skromnych początków, przez przełom i sukcesy komercyjne, po zmiany składu i dalszą, stabilną działalność. Każdy album to kolejny rozdział w ich muzycznej podróży, który przynosi nowe doświadczenia i pokazuje różne oblicza zespołu. Bez wątpienia, dyskografia Łez jest dowodem na ich nieustępliwość, pasję do muzyki i zdolność do dostosowywania się do zmieniających się czasów.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.