Skip to content Skip to footer

Alcoblow, czyli profesjonalny alkomat bezdotykowy

Kontrola trzeźwości kojarzy się zazwyczaj z akcją policji na drogach po długich weekendach. Codziennie jednak zdarzają się sytuacje, gdy warto ją przeprowadzić dla własnej pewności lub bezpieczeństwa w pracy. Do tego celu świetnie sprawdzi się alkomat bezustnikowy, który w kilka chwil sprawdzi stan trzeźwości niejednej osoby.

Alcoblow – proste w obsłudze urządzenie do pomiaru trzeźwości

Mimo że jest proste w obsłudze, to jest również w pełni profesjonalnym alkomatem, którym posługuje się policja oraz wiele innych podmiotów. Jego główną zaletą jest to, że jest bezdotykowy i tym samym również w całkowicie higieniczny. Pomiaru dokonuje się poprzez dmuchnięcie w kierunku alkomatu, co pozwala na uzyskanie precyzyjnego wyniku, co do poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Poza tym urządzenie pozwala na jednej baterii przeprowadzić nawet kilka tysięcy pomiarów. Jedna zapalona dioda oznacza, że urządzenie jest gotowe do pracy. Pod wpływem wydychanego powietrza zapala się jeszcze jedna, która wskazuje poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Tutaj wynik może już pojawić się inny, co Alcoblow sygnalizuje innym kolorem i wskazuje, w jakim stopniu dana osoba jest pod wpływem alkoholu.

Kto może korzystać z alkomatu bezustnikowego?

Urządzeniem tym posługuje się zarówno policja, jak i inne podmioty. Z powodzeniem jest również używany przez pracodawców, którzy sprawdzają stan trzeźwości swojego personelu. Taka przezorność pozwala uniknąć niebezpiecznych i zagrażających życiu ludzi sytuacji. Z jego pomocą można również szybko skontrolować większą liczbę osób, np. podczas imprezy masowej.

Alkomat ma również zastosowanie całkowicie prywatne. Jeśli tylko zdarzają Ci się sytuacje, gdy nie jesteś pewien swojego stanu trzeźwości, np. po wcześniejszej imprezie, to z alkomatem bezustnikowym uzyskasz szybki i precyzyjny wynik, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Zdecydowane zalety

Alkomat bezustnikowy wykonuje bezdotykowo, szybko i precyzyjnie pomiary pod kątem trzeźwości. Jest prosty w obsłudze, ponieważ do pomiaru służą tylko dwa przyciski. Na jednej baterii można wykonać nawet kilka tysięcy pomiarów.

Jest to urządzenie praktycznie bezawaryjne, więc mamy pewność, że z powodzeniem będziemy go używać bardzo długo.