Skip to content Skip to footer

Badania genetyczne – kiedy warto je wykonać?

Badania genetyczne są popularną i powszechną metodą na badanie materiału genetycznego. Wykorzystuje się je przy ustalaniu lub wykluczeniu ojcostwa, do wykrycia zaburzeń genetycznych lub w badaniach przeprowadzanych przy nawracających poronieniach. Badania genetyczne Kraków są w stanie wiele powiedzieć o poziomie zdrowia oraz o tym, jakie jest ryzyko mutacji genetycznych u danej osoby lub jej potomstwa.

Kiedy wykonujemy badania genetyczne?

Badań genetycznych jest bardzo dużo, a ich dobór zależy zawsze od problemu, z którym się zmagamy. Popularne są genetyczne testy na ojcostwo, które może wykonać praktycznie każdy, nawet w warunkach domowych. Badania genetyczne są wykorzystywane także w przypadku diagnozy pewnych schorzeń, kiedy istnieje ryzyko mutacji genetycznych. Takie badania mogą je potwierdzić lub wykluczyć. Analizę materiału genetycznego stosuje się także w przypadku poronień, w szczególności jeśli dochodzi do nich po raz kolejny. Badanie genetyczne może ustalić przyczynę przedwczesnego zakończenia ciąży, a często okazuje się jedyną metodą na poznanie płci dziecka. Badania pgd katowice przeprowadza się także na zarodkach, które powstały metodą in vitro. PGD Katowice pozwala to na wykrycie ewentualnych defektów genetycznych, które mogą powstawać w zarodkach po zapłodnieniu – tym samym zwiększają szansę na posiadanie zdrowego potomstwa.

Ile kosztują badania genetyczne?

Rozpiętość cenowa badań genetycznych jest bardzo szeroka. Badania genetyczne Kraków to bardzo zróżnicowana oferta, dostosowywana do potrzeb klienta. Ogromna ilość laboratoriów sprawia, że również zakres cenowy badań jest szeroki i można łatwo znaleźć atrakcyjne ceny. Badania genetyczne cena to kwestia, o którą pyta wiele osób. Analiza materiału pod kątem wykrycia mutacji określonych genów to wydatek około 300 złotych. Badania na ojcostwo w zależności od wybranej metody, kosztują od 400 złotych do nawet 6 tysięcy złotych. Badania płodu po poronieniu wiążą się z wydatkiem rzędu około 1000 złotych. Badania genetyczne cena to kwestia złożona – najlepiej jest pytać o ofertę w konkretnym laboratorium. Bardzo często zdarza się, że tania oferta nie do końca się opłaca, ponieważ nie zawiera tzw. ukrytych kosztów. Warto więc wybierać laboratoria, które proponują klientowi kompleksowe badanie opierające się na pełnej analizie i dostarczeniu wyniku w formie opisowej. Cena takiego badania powinna być zawsze podana z góry.