Skip to content Skip to footer

Busy do Niemiec – jak znaleźć najtańszą opcję?

Transport z Polski do Niemiec nie jest, w dzisiejszych czasach, żadnym problemem. Busy do Niemiec jeżdżą naprawdę często, z przeróżnych polskich miast – zarówno tych największych (np. Warszawa, Kraków, Wrocław), ale też i z nieco mniejszych. Ceny biletów bywają naprawdę niewysokie. Busy do Niemiec – jak znaleźć najtańszą opcję? Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy bilety?

Monitorowanie cen biletów na busy do Niemiec

Jeśli często jeździmy busami do Niemiec to prawdopodobnie zdarzyło nam się kupić bilet w różnych porach – tydzień przed wyjazdem, miesiąc przed wyjazdem, a nawet w tym samym dniu! Jeśli planujemy wycieczkę z wyprzedzeniem, możemy porozglądać się i sprawdzić, jak (i czy!) zmienia się cena biletu w zależności od tego, kiedy go kupujemy.

Najłatwiejszym sposobem takiego monitorowania będzie sprawdzenie ceny np. na bus jutro i bus za miesiąc. Pamiętajmy, by wybrać bus o tej samej godzinie i z taką samą trasą, bo to też ma wpływ na cenę. Zwykle najlepiej będzie kupić bilet wcześniej – również dlatego, że może nie być już wolnych miejsc!

Porównywanie cen przejazdów do Niemiec

Ceny przejazdów do Niemiec nie są odgórnie ustalone. Każdy przewoźnik ma swój własny cennik i swoje własne zasady. Należy więc porównywać ceny, bo dokładnie ten sam przejazd, tą samą trasą, może okazać się tańszy gdzieś indziej! Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto zaplanować podróż tak wcześnie, jak tylko się da i znaleźć optymalne połączenie.

Najlepiej będzie poszukać różnych opcji przejazdów busem do Niemiec w sieci. Wtedy z łatwością możemy zanotować sobie, ile kosztuje dany przejazd i sprawdzić, czy u innego przewoźnika będzie taniej. Możemy też sprawdzić odjazdy w miastach sąsiednich, do których mamy blisko. Może okazać się, że odjazd z mniejszego miasta będzie o wiele tańszy! Jeśli mamy możliwość łatwego dojazdu (np. autobusem bądź ktoś może nas podwieźć), może warto będzie skorzystać!

Pora odjazdu busów

Najwięcej ludzi jeździ busami do Niemiec w okolicach weekendu, na rekreacyjny wyjazd bądź do rodziny. Jeśli nie zaliczamy się do tego grona i np. możemy pojechać w środę, najekonomiczniej będzie tak zrobić. Bilety w weekendy będą tymi najdroższymi, a autobus będzie najbardziej zatłoczony.

Tańszy może też okazać się przejazd nocą. Pora dnia może mieć duży wpływ na cenę. Nocą nie jedzie się źle – nie ma korków, przejazd jest szybszy, a my mamy cały, następny dzień. Nie należy więc bać się nocnych przejazdów i zakładać, że się tylko zmęczymy – wbrew pozorom, ze słuchawkami w uszach można się świetnie zrelaksować, jadąc busem!