Skip to content Skip to footer

Charakterystyka skrzynek z tworzywa sztucznego

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pojemniki z tworzywa sztucznego. Mogą one być wykorzystane do transportu żywności, ale także innych rzeczy. Należy jednak mieć na uwadze, że skrzynki z tworzywa sztucznego muszą być stworzone z materiałów, które są dopuszczone do żywności.

Wytrzymałość skrzynek z tworzywa sztucznego

Skrzynki z tworzyw sztucznych charakteryzują się też dużą wytrzymałością. Warto dodać, że podczas podróży mogą się przesuwać, dlatego ich konstrukcja musi być stabilna, żeby nie doszło do żadnych przeciążeń. Pojemniki z tworzywa sztuczne są obecnie produkowane na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że muszą one posiadać właściwe atesty, a oprócz tego spełniać dosyć restrykcyjne normy. Na magazynie dobrze sprawdzają się przezroczyste modele, które umożliwiają sprawdzenie co jest w środku. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy skrzynki są ułożone na stosie. Na wyróżnienie zasługują pojemniki gwiazdowe, które przeznaczone są raczej do małych powierzchni. Ich największą zaletą jest funkcjonalność oraz fakt, że można je zmieścić w każdym miejscu. Skrzynki z tworzywa sztucznego powinny też posiadać uchwyt ergonomiczny.

Ergonomiczne uchwyty

Należy zaznaczyć, że taki uchwyt jest oczywiście przydatny, ale głównym celem jest możliwość korzystania z automatycznego systemu przenośnikowego. Bez ergonomicznego uchwytu niestety nie będzie to możliwe. Kluczowe jest przygotowanie żywności do transportu, ponieważ w skrzynkach musi być zapewniona odpowiednia wentylacja. Pojemniki z tworzywa sztucznego tworzone są z materiałów, które są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Cyrkulacja powietrza jest bardzo istotna zwłaszcza podczas transportu mięsa oraz produktów żywnościowych. Warto też dodać, że skrzynki z tworzyw sztucznych można bardzo szybko wyczyścić. Wystarczy do tego użyć zwykłej wody i myjki, ponieważ ich konstrukcja jest prosta i nie mają żadnych miejsc, w których można osadzać się brud lub kurz. Należy pamiętać, że skrzynki z tworzywa sztucznego muszą być wyjątkowo trwałe, żeby mogły wytrzymać wiele godzin w podróży. Dużym problemem jest transport owoców, ponieważ wszelkie zgniecenia powodują, że towar idzie do wyrzucenia. Dlatego pojemniki muszą być zaprojektowane w ten sposób, żeby mogły to wytrzymać.