Skip to content Skip to footer

Ciężkie nogi to nie tylko zmęczenie – to może być oznaka chorób żył

Nie trudno dzisiaj znaleźć osobę, której doskwierają dolegliwości ze strony układu żylnego. Wiele ludzi w podeszłym wieku skarży się na bóle i skurcze łydek, obrzęki nóg oraz nieestetyczne pajączki. Co więcej, tego typu objawy dotyczą także młodych – niestety coraz częściej. Jak rozpoznać patologie w układzie naczyniowym? Jak im zapobiegać i jak je leczyć? Flebologia jest w tym przypadku ważnym terminem.

Obrzęki, pajączki i ciężkość nóg – nie warto ignorować takich objawów

Wszelkie objawy niewydolności żylnej zaczynają się dość niewinnie. Przez długi czas mogą nie dawać znaczących objawów – to sprawia, że dolegliwości się rozwijają, a za złe samopoczucie wini się stres i szybki tryb życia. W początkowej fazie można odczuwać częste skurcze łydek, tzw. „ciężkie nogi” i ból. Nierzadko występują również obrzęki, które utrudniają włożenie spodni lub butów. Dolegliwości te nie powinny być ignorowane – jak najszybsza wizyta u specjalisty pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie i zapobiec pogorszeniu się kondycji żylnej. Wiele osób, chcąc zadbać o swoje zdrowie, nie wie do którego lekarza się udać – nie ma w tym nic dziwnego. Flebologia to dziedzina wciąż mało znana. Na szczęście jej rozwój umożliwia skorzystanie z wybranych metod leczenia i skutecznej diagnostyki. Pacjenci z klinik flebologicznych cenią sobie mało inwazyjne metody (np. laserowe usuwanie żylaków), które zachęcają coraz więcej osób do podjęcia odpowiedniego leczenia.

Gdzie zwrócić się z podejrzeniem choroby żylnej? Klinika flebologii to najlepszy wybór

Klinika flebologii jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym dla pacjenta wyborem. W takiej placówce można skorzystać z porad wielu specjalistów, którzy mają ogromną wiedzę na temat chorób żył. Dzięki temu unika się nietrafnych diagnoz i niewłaściwego leczenia. Do najczęściej występujących patologii układu żylnego należą tzw. żylaki, czyli niewydolność żylna kończyn dolnych, żylne zespoły uciskowe, zakrzepica żylna, owrzodzenia żylne goleni oraz hemoroidy (żylaki odbytu). Kliniki flebologii są zarówno dla tych, którzy walczą z nieprzyjemnymi objawami ze strony układu naczyniowego, a także tych, którzy chcą uniknąć rozwoju choroby.

Schorzenia żylne można nazwać chorobami cywilizacyjnymi – cierpi na nie wiele osób w różnym wieku i niezależnie od płci. Warto kontrolować stan żył i nie zwlekać z wizytą u flebologa, by uniknąć poważniejszych objawów.