Skip to content Skip to footer

Co myśliwy zabiera na polowanie?

Łowiectwo często niesprawiedliwie kojarzone jest z zabijaniem zwierząt dla zdobycia trofeów. Choć bezsprzecznym elementem bycia myśliwym jest udział w polowaniach to często nie docenia się celu takiego działania. Celem łowiectwa nie jest udział w polowaniu i zabijanie samo w sobie lecz utrzymanie optymalnej wielkości populacji dzikich zwierząt. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie dzikich zwierząt w dobrej kondycji. Jednak bycie myśliwym do tanich nie należy, konieczny jest odpowiedni ekwipunek uzupełniony o akcesoria łowieckie.

W czym na polowanie?

Podczas trwającego nierzadko wiele godzin tropienia zwierzyny warto mieć odpowiedni ubiór. Specjalistyczna odzież myśliwska często wykonana jest z nowoczesnych tkanin takich jak neopren, dzięki czemu jest lekka, wytrzymała i nieprzemakalna, co jest bardzo istotne podczas wielogodzinnego przebywania w lesie. Oprócz spodni i koszuli ważnym elementem ubioru jest kamizelka myśliwska, która nie tylko chroni przed zimnem, ale ma też sporo kieszeni, które pomieszczą drobne akcesoria myśliwskie takie jak wabiki.

Co ze sobą zabrać- niezbędne akcesoria łowieckie

Każdy myśliwy zabiera na polowanie broń wraz z futerałem. Broń powinna być dostosowana do zwierzyny, na jaką będzie polował, na mniejszą wystarczy dubeltowka, a w pozostałych przypadkach najlepiej zaopatrzyć się w broń na kule. Futerał jest konieczny nie tylko dlatego, że wymaga tego prawo. Dobrze mieć go na wyposażeniu bo chroni broń przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Niezbędny jest też nóż myśliwski. Na rynku dostępne są różne rodzaje specjalistycznych noży myśliwskich, jednak najbardziej uniwersalny jest ten o prostej rękojeści i klasycznej głowni.

Na tym jednak nie kończą się akcesoria myśliwskie, które dobrze mieć ze sobą na polowaniu. Niezbędne jest latarka, najlepiej o dużej mocy, wraz z zestawem zapasowych baterii. Od indywidualnych preferencji zależy czy będzie to latarka ręczna czy czołówka. Jeżeli polowanie ma się odbywać w nocy to przyda się luneta z noktowizorem.

Wśród niezbędnych akcesoriów łowieckich trudno nie wymienić lornetki, oczywiście takiej z możliwością regulacji czy wabików, zarówno dźwiękowych jak i zapachowych. Nie wszystko zmieści się w kieszeniach, dlatego warto do ekwipunku dołączyć pojemny plecak na akcesoria myśliwskie.