Skip to content Skip to footer

Codzienne porządki

Utrzymanie czystości w domu to dla wielu osób przykry obowiązek. Warto zatem ułatwić sobie pracę i w miarę możliwości uprzyjemnić czas spędzany na sprzątaniu, przykładowo zaopatrując się w wygodny mop ze spryskiwaczem.

Sprzątanie w domu

Istnieje kilka takich sprzętów, bez posiadania których w zasadzie trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne porządki. Oprócz oczywiście środków czystości, które są konieczne, aby naprawdę sprzątać, a nie tylko rozcierać brud na inne miejsca, do takich niezbędnych do posiadania przedmiotów należą odkurzacz, ścierki, gąbki oraz mop. Warto zauważyć, że o ile w przypadku ściereczek czy gąbek do zmywania nie ma między nimi większych różnic, to zakup odpowiedniego odkurzacza czy mopa może spowodować, że polubimy domowe obowiązki związane ze sprzątaniem. Bez odkurzacza można przy odrobinie dobrej woli się obejść, używając do zamiatania szczotki czy miotły. Jednakże mop stanowi zakup niezbędny, bez którego trudno nawet wyobrazić sobie domowe porządki. Na szczególną uwagę zasługuje tak zwany mop ze spryskiwaczem, zwany spray mop, swoista nowinka technologiczna w zakresie sprzątania.

Zalety mopa ze spryskiwaczem

Przede wszystkim należy powiedzieć, że sprzątanie z użyciem takiego mopa nie wymaga noszenia wszędzie ze sobą ciężkiego wiadra z wodą. Takie wiadro to niezbyt atrakcyjne rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy sprząta się różne piętra, ponieważ łatwo może wylać się z niego woda. Czasami w wyniku sprzątania i rozlania wody zamiast czystej podłogi mamy zatem zalane schody i więcej pracy.Dla odmiany spray mop nie wymaga wykorzystania wiadra. Posiada bowiem wbudowany zbiorniczek na wodę ze środkiem czystości, który znajduje się zazwyczaj na drążku mopa. Wbrew pozorom jego noszenie nie stanowi jednak problemu, ponieważ wbudowany pojemnik przeważnie jest na tyle mały, iż praktycznie nie odczuwa się jego ciężaru.

Techniki sprzątania

Istnieje w zasadzie tylko jeden przypadek, kiedy zwykły mop będzie miał przewagę nad spray mopem. Ma on miejsce wtedy, kiedy posprzątać należy bardzo duże i równie brudne powierzchnie, jak przykładowo klejące się plamy o powierzchni przekraczającej metr kwadratowy. Wtedy właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z wiadra z wodą, aby dodatkowo nie utrudnić sobie pracy.Wymieniona sytuacja stanowi jednak wyjątek, ostatecznie przykładowo rzadko tłuczemy słoiki z miodem na podłodze w kuchni. W każdej innej spray mop świetnie się sprawdzi.