Skip to content Skip to footer

Czy potral łowiecki jest tylko dla mysliwych i leśników?

Popularny portal łowiecki, który prowadzony jest przez Polski Związek Łowiecki jest skierowany głównie do leśników, myśliwych oraz innych osób związanych zawodowo z lasem i jego gospodarką. Ale także miłośnicy przyrody nie pracujący w tej dziedzinie gospodarki mogą znaleźć wiele ciekawych tematów dla siebie.

Portal łowiecki – część informacyjna

Podstawowym zadaniem portalu łowieckiego jest oczywiście informowanie pracowników leśnych i myśliwych o wszelkich sprawach formalnych, o aktualnych przepisach prawa łowieckiego, a także o jego zmianach. Szczegółowe informacje dotyczą głównie osób pracujących w obrębie obszarów leśnych, które są zainteresowane tym co dotyczy ich pracy.

Oprócz czysto profesjonalnych informacji, przeznaczonych dla pracowników leśnych, na portalu łowieckim bardzo istotną część stanowi dział poświęcony myśliwym i wszystkiemu co wiąże się z tego rodzaju działalnością. Można znaleźć terminarz polowań, szkoleń, konkursów i innych zawodów, w tym strzeleckich. Podane są także szczegółowe zasady stażu i zdobywania uprawnień samodzielnego myśliwego. Jest to z pewnością bardzo użyteczne dla osób chcących poświęcić się myślistwu.

Integralną częścią portalu są informatory, które podają terminy różnych wydarzeń edukacyjnych, konkursów i pokazów dla dzieci i młodzieży, a także spotkań oraz akcji związanych z kulturą leśną dla dorosłych miłośników zielonych obszarów.

Wszystkie poważne informacje są uzupełnione o ciekawostki o zwierzętach, roślinach, a także o ciekawe i bardzo interesujące przepisy kulinarne nie tylko z użyciem dziczyzny, ale także innych rodzajów produktów. Są to najczęściej polskie, tradycyjne przepisy, znane od pokoleń, a warte upowszechniania obecnie.

Ogłoszenia łowieckie – ważna część portalu

Część informacyjna jest bardzo ważna, ale równie istotny jest dział zawierający ogłoszenia łowieckie, w którym wszyscy zainteresowani mogą umieszczać różnego rodzaju anonse związane z leśnictwem, łowiectwem, myślistwem i pokrewnymi dziedzinami.

Ogłoszenia mogą dotyczyć sprzedaży, kupna, zamiany lub innych ewentualnych czynności. Można umieszczać zgłoszenia organizacji polowań, konkursów kynologicznych, szkoleń i doskonalenia zawodowego dla grup osób związanych z zawodami leśnymi. Dużo ogłoszeń dotyczy broni myśliwskiej, akcesoriów oraz psów myśliwskich. Każdy zainteresowany transakcjami może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego oraz nawiązać kontakty.