Skip to content Skip to footer

Czy prześcieradło z gumką sprawdzi się w dziecięcym pokoju?

Wszyscy rodzice zawsze mają na względzie dobro swojej pociechy. Zawsze pragną zadbać również o jej spokojny sen. Relaks i niezbędną wygodę zapewni dziecku prześcieradło z gumką, które z powodzeniem może towarzyszyć mu już od narodzin. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania prześcieradła oraz innych niezbędnych tekstyliów?

Prześcieradła z gumką wprost stworzone do niemowlęcego pokoju

Łóżeczko posiada zabezpieczające przed upadkiem szczebelki, dlatego wręcz wymaga kupna prześcieradła z gumką. Brzegi tej niezastąpionej rzeczy można z łatwością schować na spodzie materacyka, dzięki czemu prześcieradło nie będzie zaplątywało się w drewniane szczeble. Nie trzeba martwić się, że nie znajdziemy tych tekstyliów w tak niewielkim rozmiarze, ponieważ wiele firm produkujących dodatki do domu posiada w swoim asortymencie prześcieradła o standardowym wymiarze 60 x 120 cm, które zazwyczaj pasują zarówno do tradycyjnych małych łóżek, jak i tych w wersji turystycznej.

Prześcieradło z gumką idealne dla każdego przedszkolaka i ucznia

Starsze dzieci, które śpią już w tradycyjnych dużych łóżkach na pewno cieszą się z tak ważnej zmiany w swoim życiu. Zakup nowego mebla służącego do nocnego wypoczynku jest dla maluchów ogromnym przeżyciem, dlatego ich opiekunowie powinni przywiązywać nie mniejszą wagę do ich wygodnego snu tak samo jak w pierwszych latach życia.

Z prześcieradłem w większych wymiarach pasującym zarówno na materac pojedynczego łóżka, jak i wersalkę, tapczan czy mniejszy narożnik na pewno uda się zapewnić córce lub synowi optymalną wygodę. Najlepiej nabyć tę rzecz w jaśniejszych, bardziej stonowanych kolorach, bo te ciemne odcienie prześcieradeł z gumką mogą nadmiernie pobudzać maluchy, utrudniając zasypianie. Poza tym dziecięce wnętrze nie będzie przytłaczało zbyt intensywnymi barwami.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru prześcieradła z gumką?

Podczas zakupów najlepiej szukać wśród prześcieradeł z gumką tylko takich, które są wykonane z bawełny bez domieszki sztucznych materiałów, takich jak poliester. Śpiąc na takim prześcieradle z gumką, małe dziecko będzie miało zapewniony komfort, bo ta powszechnie znana tkanina jest bardzo przewiewna. Jest to szczególnie ważne podczas upalnych, letnich nocy, gdy malec intensywniej się poci. Ostatnim zadaniem rodziców jest upewnienie się, czy producent prześcieradła zadbał o odpowiednie atesty. Jeśli wszystko jest w porządku, to kilkulatek na pewno chętnie będzie odpoczywał w zaciszu własnego pokoju.