Skip to content Skip to footer

Dlaczego kurs języka angielskiego jest przydatny?

Umiejętność mówienia po angielsku wciąż widnieje na górnej pozycji wymogów stawianych przez przyszłych pracodawców. Warto więc ubezpieczyć na przyszłość swoje dzieci i pomyśleć dla nich o kursie angielskiego. Podjęcie nauki możliwe jest w szkołach językowych oraz online. Jakie dodatkowe korzyści płyną za rozpoczęciem kursu języka angielskiego?

Język biznesu i nie tylko

Wiele firm i korporacji zatrudnia pracowników, których poziom języka angielskiego to minimum B2. Co oznacza ten skrót? Najprościej mówiąc, określa on stopień zaawansowania. W tym przypadku jest to poziom średniozaawansowany, a więc bezproblemowe komunikowanie się w języku angielskim niezbędne szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorstwa działają na polu międzynarodowym.

Konieczność komunikowania się z kontrahentami z innych krajów, przeprowadzanie transakcji z zagranicznymi klientami wymagają nie tylko umiejętności interpersonalnych, ale przede wszystkim swobody w operowaniu językiem angielskim, którym mówi przecież 360 mln ludności na całym świecie.

Kurs angielskiego dla uczniów i młodych ludzi

Język angielski nie od zawsze towarzyszył dzieciom na ich ścieżce edukacyjnej. Dopiero kilka lat temu zaczęto kłaść na niego większy nacisk i wprowadzać naukę angielskiego już na bardzo wczesnym etapie kształcenia – dzisiaj praktycznie każde przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych absolwentów kierunków filologicznych.

Osoby, które nie miały tyle szczęścia – dzisiejsi 20, 30-latkowie mogą czuć pewien niedosyt. Warto pamiętać, że kiedyś przywiązywano większą wagę do zagadnień z zakresu gramatyki, a nie do rozwoju umiejętności mówienia. Kurs angielskiego w specjalnych szkołach językowych to zatem rozwiązanie idealne dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje i przełamać blokadę językową.

Gdzie podjąć naukę języka angielskiego?

Kursy angielskiego organizowane są przez szkoły i centra językowe oraz prywatnych nauczycieli – ludzi mówiących biegle po angielsku np. studentów filologii angielskiej oraz tzw. native speakerów, czyli osób, dla których angielski jest językiem ojczystym.

Tu należy samemu podjąć decyzję, czy ukierunkować naukę na język brytyjski, czy amerykański. Oba różnią się między sobą pochodzeniem, akcentem oraz niektórymi wyrażeniami. Decyzję można uzależnić zarówno od osobistych preferencji, jak i celów, w jakich ma posłużyć język angielski.

Kurs angielskiego nie należy do tanich. W ostatnim czasie uruchomiono jednak sporo zajęć online, których cena jest dość niska. Warto pomyśleć o skorzystaniu z usług native speakerów, którzy często ogłaszają się w internecie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.