Skip to content Skip to footer

Dlaczego potrzebujemy masażu leczniczego?

Masaż leczniczy jest jednym z najchętniej przyjmowanych przez pacjentów zabiegów rehabilitacyjnych. Uważa się, że jest on dobry na wszystko. Nie jest to jednak prawda. Masaż leczniczy ma również swoje przeciwwskazania. Jakie są przeciwwskazania do masażu leczniczego?

Kiedy masaż leczniczy jest potrzebny?

Masaż leczniczy w Warszawie zalecany jest osobom, które mają problemy z bólami kręgosłupa. Bóle mogą być wywołane rwą kulszowa, nadwagą, siedzącym trybem życia, czy przeciążeniami, bądź wadami postawy.

Na bóle kręgosłupa bardzo często sami sobie uczciwie pracujemy. Nadwaga oraz siedzący tryb życia to obraz XXI wieku. Wydawać by się mogło, że postawa siedząca powinna być bardzo wygodna i relaksująca dla kręgosłupa. Błąd!

Siedząc powodujemy bardzo silny nacisk na kręgosłup. Szwedzki ortopeda Alf Nachemson przeprowadził badania, w których obliczył z jakim obciążeniem musi sobie radzić nasz kręgosłup. W trakcie siedzenia nasz kręgosłup walczy z największym obciążeniem. Zakładając, że nasza postawa w trakcie siedzenia jest prawidłowa na kręgosłup może oddziaływać około 140 kg, gdy nasza postawa jest mocno nachylona jest to około 275 kg! Dla porównanie, gdy stoimy nacisk na kręgosłup to około 100kg.

Masaż leczniczy w Warszawie właśnie ze skutkami takiego trybu życia pozwala nam walczyć. Obecnie bardzo często jest tak, że siedzimy w pracy, siedzimy w samochodzie a po powrocie do domu zasiadamy przed komputerem lub telewizorem.

Masaż leczniczy nie jest dla każdego

Nie zawsze jednak usuniemy skutki naszego postępowania stosując masaż. Nie każdy może korzystać z masażu leczniczego w Warszawie. Przeciwwskazania do masażu to przede wszystkim choroby skóry, żylaki, owrzodzenie żył, czy zakrzepowe zapalenie żył. Nowotwory, czy krwawienia również uniemożliwiają masaże. Kolejnym przeciwwskazaniem jest osteoporoza, która zwiększając łamliwość kości może doprowadzić do urazów w trakcie masażu leczniczego.

Masaż leczniczy w Warszawie zawsze zawsze wykonuje się na zalecenie lekarza. Nie zawsze jednak masaż jest rozwiązaniem wszystkich problemów zdrowotnych. Wady kręgosłupa, które wynikają ze stylu życia nie znikną po masażu leczniczym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Masaż leczniczy w Warszawie przyniesie ukojenie. Uwolni endorfiny, których zadaniem jest rozluźnienie organizmy, ale tylko zmiana stylu życia może spowodować stała poprawę jakości życia.