Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na liposukcję?

Większość kobiet marzy o tym, by mieć piękną sylwetkę. Niestety nie zawsze odpowiednia dieta oraz treningi przynoszą pożądane rezultaty. Nierzadko problemem jest również czas, ponieważ nie każdy chce czekać kilka miesięcy na zobaczenie pierwszych efektów. W takim przypadku warto zdecydować się na modelowanie sylwetki w Katowicach. Zabiegiem wartym uwagi jest liposukcja. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem medycyny estetycznej, w czasie którego odsysa się tłuszcz. Wykorzystuje się do tego kaniule, czyli cienkie rurki przypominające igły, które są wprowadzane pod skórę. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu w czasie jego trwania nie odczuwa się bólu. Siła ssąca wykorzystywana w czasie zabiegu jest dosyć duża, w związku z czym coraz częściej gabinety oferujące zabiegi medycyny estetycznej oferują również inne wersje liposukcji w Katowicach.

Alternatywą może być liposukcja ultradźwiękowa. W czasie jej trwania skóra zostaje pokryta specjalnym żelem, a następnie rozpoczyna się masaż przy użyciu głowicy, która emituje podczerwień. Podczas zabiegu dochodzi do rozgrzania tkanek oraz znacznego przyspieszenia metabolizmu. Kolejnym krokiem jest rozbijanie komórek tłuszczowych przy użyciu ultradźwiękowej głowicy. Ultradźwiękowa Liposukcja katowice jest bezbolesna, niemniej po jej przeprowadzeniu na ciele mogą pojawić się siniaki, które znikną po kilku dniach.

Zalety liposukcji

Gabinety oferujące modelowanie sylwetki Katowice mają w ofercie różne zabiegi, jednak i największą popularnością cieszy się właśnie liposukcja Katowice. Dzieje się tak, ponieważ zabieg przynosi bardzo dobre efekty, a po jego przeprowadzeniu nie ma ryzyka pojawienia się nieestetycznych blizn. Liposukcji najczęściej poddają się panie, jednak nie brakuje również mężczyzn chcących w ten sposób poprawić wygląd sylwetki.

W Katowicach liposukcja może być wykonana na różnych częściach ciała, możliwe jest odessanie tłuszczu z brzucha, bioder, pośladków oraz ud. Zabieg może być wykonany również na mniej oczywistych partiach, jak choćby ramionach, podbródku, kolanach czy kostkach. Cena takiego modelowania sylwetki jest uzależniona od tego z jakiego obszaru będzie usuwana tkanka tłuszczowa, trzeba jednak liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.