Skip to content Skip to footer

Dobra rurka do nurkowania – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybranie dobrej rurki do nurkowania nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem. Aby dokonać udanego zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Jakie są najważniejsze cechy dobrej rurki do nurkowania?

Ogromną rolę odgrywa kształt ustnika. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej wybrać kształt idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Dobry ustnik powinien być wygodny w użytkowaniu, dlatego też musi idealnie układać się w jamie ustnej. Do wyboru są ustniki, które trzyma się w zębach trzonowych i ustniki anatomiczne, które opierają się z kolei na zębach i podniebieniu. Doświadczeni nurkowanie stawiają na to drugie rozwiązanie, które jest zdecydowanie wygodniejsze.

Jeżeli chodzi o kształt rurki, to także najlepiej postawić na anatomiczne modele, które są optymalnie dopasowane do obrysu naszej twarzy. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać modele, które posiadają zaworek zwrotny. Dzięki niemu możliwe jest bardzo szybkie usunięcie wody z fajki po wynurzeniu się z wody na powierzchnię. Zaworek jest bardzo przydatny dla osób początkujących.

Nowoczesna rurka do nurkowania może posiadać również specjalne odblaski i neonowe kolory. Pamiętać należy o tym, że tego typu elementy spełniają tak naprawdę jedynie funkcje estetyczne. Odblaski mogą ułatwić ustalenie pozycji nurka pod wodą.

Czy rurka do nurkowania jest bezpieczna?

Osoby, które chcą uprawiać snorekeling nie potrzebują żadnych specjalistycznych umiejętności pływackich. Snorekeling jest najlepszym wyborem dla osób początkujących, które chcą rozwijać swoje umiejętności nurkowe i jednocześnie podziwiać podwodny świat.

Fajki są dobrym wyborem także dla tych osób, które chcą doskonalić pływanie bez potrzeby dość częstego wynurzania głowy. Dzięki porządnej rurce można skupić się na technice i doprecyzowaniu poszczególnych ruchów.

Rurki wbrew pozorom są bardzo bezpieczne, dlatego też z ich dobrodziejstwa mogą korzystać nawet osoby młode. Dobra rurka pomóc może również w przełamaniu lęku przed zanurzaniem się w wodzie. Pamiętać należy oczywiście o tym, że do nurkowania z rurką należy się przyzwyczaić. Warto nieco potrenować na basenie przed wyruszeniem na głębsze wody.

Rurki do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.