Skip to content Skip to footer

Dony prefabrykowane. Tanie i warte zainteresowania

Budowa domu metodą tradycyjną jest bardzo kosztowna. Nawet jeśli zdecydujemy się na wykonanie wielu prac metodą gospodarczą, całkowite koszty budowy domu mogą także negatywnie zaskoczyć. Nie bez znaczenia jest także czas konieczny do zakończenia budowy i zamieszkania w domu. Rzadko się zdarza, że dom udaje się wykończyć i w nim zamieszkać w ciągu roku od rozpoczęcia budowy. Osoby, które chcą zapłacić za dom mniej i zamieszkać w nim szybciej, powinny postawić na dom z prefabrykatów

Czym jest dom z prefabrykatów?

Tego rodzaju dom, to budynek, w którym można zamieszkać już po kilku tygodniach od zlecenia jego postawienia. Z reguły oparty na konstrukcji szkieletowej, budowany jest z gotowych fragmentów, które powstają wcześniej w fabryce i są przewożone na miejsce budowy domu. Domy z prefabrykatów nie muszą być stawiane na głębokiej i trudnej do wykonania ławie fundamentowej. Z powodzeniem wystarczy tańsze do wykonania, utwardzone i wzmocnione betonem miejsce. Montażem tego rodzaju domów zajmują się osoby z firmy, która je produkuje. Oczywiście jeśli ktoś chce, może zmontować taki dom we własnym zakresie, nie jest to jednak opcja polecana. Domy z prefabrykatów to najczęściej domy drewniane. Można je jednak ocieplić, odpowiednio wyposażyć i pomalować. Wizualnie nie będą zatem różnić się od domów murowanych. Jeśli chodzi o warunki zamieszkiwania, różnic także nie będzie. Domy prefabrykowane mogą być wyposażone w ogrzewanie i wszelkie konieczne, nowoczesne instalacje. Koszt zakupienia i montażu takiego domu na wskazanej działce jest dużo niższy niż koszt budowy domu metodą tradycyjną.

Montaż domu na miejscu

Elementy domu transportowane są na miejsce montażu i dopiero tam rozpoczyna się ich składanie w całość. Domy prefabrykowane najczęściej budowane są w ciągu kilkunastu dni. Nierzadko takie domy powstają w czasie krótszym niż tydzień. Każdy, kto chce szybko móc zamieszkać w swoim nowym domu, powinien więc taką opcję rozważyć.

Podsumowując

Dom prefabrykowany to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapłacić za dom bardzo mało i zamieszkać w nim szybko. W ten sposób można tworzyć domy prefabrykowane parterowe, piętrowe a także inne obiekty. Wszystko zależy do tego na jaką nieruchomość kupujący się zdecyduje. Warto poznać ofertę domów z prefabrykatów. Są tanie, szybkie w montażu i warte polecenia.