Skip to content Skip to footer

Na elegancki spacer z psem

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na hodowanie w domu małych psów – najczęściej yorków. Takie psy spokojnie możemy trzymać w blokach – one bardzo dobrze się tu czują. Ponadto są bardzo przyjazne i chętnie przebywają z ludźmi. Słowem są prawdziwym przyjacielem człowieka.

Spacery z psem

Naturalną sprawą przy posiadaniu jakiegokolwiek psa jest to, że chętnie wychodzi on na wszelkie spacery. My zaś razem z nim. Jednakże tu pojawia się pewien problem. Otóż czasem chcemy wyjechać z naszym pieskiem na dłuższą wycieczkę – jak wówczas go przewieźć?

Podobny kłopot mamy, kiedy chcemy wziąć naszego pupila na spacer i przy okazji coś pozałatwiać. Nikt z nas przecież nie lubi zostawiać psa przed budynkiem. Z drugiej zaś strony z naszym małym pupilkiem w wiele miejsc nie wejdziemy. Co zatem możemy zrobić?

Torba dla psa – doskonałe rozwiązanie

Otóż w obydwu przypadkach doskonałym rozwiązaniem będzie torba na psa. Czym ona takim szczególnym się charakteryzuje? Otóż na pewno każdy z nas świetnie pamięta ogromne, sztywne, ciężkie i niewygodne zarówno dla człowieka jak zwierzęcia klatki do transportu. Dzisiaj one odchodzą powoli do lamusa, a ich miejsce zajmują właśnie komfortowe i eleganckie torby na psy.

Na co koniecznie należy zwrócić uwagę to fakt, że taka torba na psa jest miękka po bokach – daje to naszemu pupilowi większą swobodę ruchów podczas podróży oraz możliwość wygodnego ułożenia się. Ponadto taka torba na psa ma stabilne podłoże. Co więcej – wygląda ona po prostu świetnie. Dzisiejsze torby na psy przypominają bowiem bardziej zwykłe torebki niż akcesoria dla zwierzęcia. Są pełne klasy i doskonale się prezentują.

Jak wybrać torbę na psa?

Wiadomo jednak, że zawsze znajdziemy lepsze i gorsze wyroby. Warto zatem podczas kupna torby na psa nie kierować się jej ceną, tylko spojrzeć na pewne parametry. Przede wszystkim dobra torba na psa musi być wykonana z miękkiego, przewiewnego materiału, który na dodatek będzie łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Ponadto torba na psa powinna mieć także jakiś mechanizm, który zabezpieczy naszego pupila przed nagłym wyskoczeniem z niej .

Oczywiście nie ma także nic złego w tym, że chcemy, aby ta torba nam się podobała. Zwróćmy zatem uwagę na jej walory estetyczne – czy wolimy torbę na psa przypominającą torebkę damską, czy też może sportową? Jaki wzór preferujemy? Czy wolimy nieść torbę za uchwyt, w ręce czy może na ramieniu? To wszystko to wbrew pozorom są całkiem ważne sprawy, bowiem to właśnie one zapewnią nam elegancję i klasę podczas spaceru z psem.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink.pl