Skip to content Skip to footer

Facebook – kanał komunikacji z klientami

Pomimo tego, że przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają potęgę reklamową facebooka i innych portali społecznościowych, to niestety wciąż fb traktowany jest odrobinę po macoszemu, bez wykorzystania całego jego potencjału reklamowego. W jaki sposób dotrzeć do potencjalnych klientów? W jaki sposób budować świadomość marki nastawionej nie tylko na zysk, ale również na potrzeby klientów i usługobiorców? Czy wreszcie kampanie na facebooku mogą dać nam realne korzyści?

Kampania reklamowa na facebooku, a inne portale społecznościowe?

Wszelkie rozważania na temat reklamy na portalach społecznościowych można w polskich realiach ograniczyć do facebooka, gdyż bez wątpienia jest to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy. Tym samym poruszanie specyfiki innych portali społecznościowych zostanie w tym miejscu pominięte.

Kampania reklamowa na facebooku

Zanim przejdziemy jednak do samej kampanii reklamowej na facebooku warto wskazać, że podstawą powinien być dobrze prowadzony fanpage naszej marki lub firmy. Jednym z najczęściej popełnianych błędów w tym zakresie jest prowadzenie kampanii reklamowej bez przekierowania na fanpage, a wyłącznie do konkretnego produktu – wielu użytkowników nie lubi opuszczać portalu fb na rzecz innych stron ze względu między innymi na potencjalne zagrożenia związane chociażby z wirusami i wyłudzeniami danych. Tym samym znacznie częściej podejmują aktywność, gdy dana reklama jest odnośnikiem do strony głównej fanpage lub konkretnego postu umieszczonego na fanpage. Jednocześnie warto sobie uświadomić, że prowadzenie kampanii wycelowanej w użytkowników facebooka, a jednocześnie brak własnego fanpage budzi nie tylko podejrzenia co do rzetelności danej marki, ale również nie pozwala na zbudowanie profesjonalnego wizerunku. Wszystkie kampanie na fb powinny opierać się na istniejącym i regularnie prowadzonym fanpage, który zbuduje świadomość marki i jej obecność w Internecie.

Kampanie na fb – co warto wiedzieć?

Decydując się na kampanie na facebooku warto pamiętać o tym, że powinna być ona atrakcyjna dla potencjalnych odbiorców. Nawet pomimo wyłączności na dany konkretny produkt, sam się on nie obroni w dobie wizualnie atrakcyjnych reklam konkurencji. Z tego też względu dobra kampania na facebooku powinna być prowadozna przez profesjonalistów.

Podsumowując, czy prowadzenie kampanii na facebooku może przynieść nam realne zyski? Wbrew pozorom dobrze poprowadzone kampanie na facebooku są realnym narzędziem na podniesienie świadomości istnienia naszej marki oraz zyskanie potencjalnych klientów. Warto jednak pamiętać o tym, że źle poprowadzone kampanie na fb mogą przełożyć się na osiągniecie spadku zainteresowanie oraz zniszczenie wizerunku marki, nad którym prowadzi się prace nie tylko w sferze Internetu, ale również innych mediów i środków komunikacji.