Skip to content Skip to footer

Funkcjonalne, stylowe biuro – jak urządzić?

Urządzenie biura nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Trzeba mieć na uwadze potrzeby oraz preferencje pracowników, należy postarać się również o to, aby miejsce sprzyjało skupieniu, koncentracji oraz kreatywności. To wcale nie jest proste do osiągnięcia.

Open spece

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są biura open space, czyli otwarte przestrzenie, w tym wypadku wszyscy pracują w jednym pomieszczeniu. Oczywiście nie każdemu sprzyjają takie warunki i o tym warto pamiętać. Nie każdy będzie w stanie skupić się na powierzonych obowiązkach, gdy obok będzie słyszał rozmowy współpracowników, rozmowy telefoniczne itp. Warto wygospodarować chociaż jedno pomieszczenie, gdzie będzie można się skupić i pracować w ciszy.

Wyposażenie do biura

Bardzo ważnym elementem jest wyposażenie – odpowiednie fotele do biura, meble biurowe bejot muszą mieć dobrą jakość, powinna cechować je ergonomia. Najlepiej stawiać na renomowane firmy, które specjalizują się w produkcji mebli biurowych np. producent mebli bejot. W tym wypadku można mieć pewność, że fotele do biura, biurka są dostosowanie do naszych potrzeb, są regulowane, umożliwiają komfortową pracę, nawet jeżeli spędzamy w biurze bardzo dużo czasu. Meble bejot wyróżnia ergonomia, wyposażenie jest tworzone tak, aby odciążać kręgosłup. Producent mebli bejot oferuje siedzenia biodynamiczne, które dają nieograniczone możliwości ruchu. Co to oznacza? – takie fotele aktywizują układ mięśniowy, zmuszają nasze ciało do nieustannego ruchu, co bardzo pozytywnie wpływa na kondycję kręgosłupa. Pamiętajmy, że człowiek nie jest przystosowani do wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji, dlatego odpowiedni fotel to podstawa, poza tym trzeba od czasu do czasu robić sobie przerwy i wstać od biurka. Meble biurowe bejot to dobry wybór.

Oświetlenie

Bardzo ważną kwestią jest również oświetlenie. Lampa biurkowa musi dobrze oświetlać blat roboczy, abyśmy nie mieli problemu z pracą przed komputerem po zmroku. Niestety w okresie jesiennym i zimowym, dzień jest krotki i bardzo szybko robi się ciemno. Duże znaczenie ma również oświetlenie górne, które powinno dobrze doświetlać całe pomieszczeniu biurowe.

Jak widać urządzając biuro, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Jeżeli biuro będzie wygodne, funkcjonalne z pewnością praca będzie bardziej wydajna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://idealdesign.pl/pl/producer/Bejot/135/5