Skip to content Skip to footer

Funkcjonalność małej łazienki

Zakup nowego mieszkania wiąże się często z całkowitą zmianą zagospodarowania powierzchni. Z reguły najczęściej wymienia się łazienkę oraz kuchnię.

Ceny kabin prysznicowych

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się kabiny prysznicowe półokrągłe, które obecnie można dostać w całkiem atrakcyjnych cenach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku małych łazienek. Niestety możliwości zagospodarowania takiej przestrzeni są dosyć ograniczone, dlatego trzeba dobrze wszystko rozplanować. Stosowanie prysznica ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest oszczędność. Kąpiąc się w wannie zużywa się nawet o 1/3 więcej wody, dlatego jest to całkowicie nieekologiczne.

Długa kąpiel

Należy mieć też na uwadze, że leżąc w wannie zwyczajnie marnujemy czas, który można spożytkować na inne, ciekawsze rzeczy. Nie jest to także do końca zdrowe, ponieważ długie przebywanie w wodzie uszkadza warstwę lipidową skóry, która jest podstawową warstwą ochronną. Odpowiedni plan wystarczy, żeby z nawet bardzo małego pomieszczenia przygotować funkcjonalną i dobrze wyglądającą łazienkę. Kabiny prysznicowe półokrągłe świetnie dopasowują się do małej powierzchni, dzięki czemu nie zaburzają wolnej przestrzeni. Oczywiście zdecydowanie większy komfort można uzyskać podczas kąpieli w wannie, ale nie można mieć wszystkiego.

Wygląd łazienki

Użycie takiej kabiny sprawi, że łazienka będzie wyglądała oryginalnie. W internecie można znaleźć wiele sklepów, które oferują sprzedaż półokrągłych kabin prysznicowych. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i polecanych firm, które od wielu lat działają na rynku. W ten sposób można mieć pewność, że kabina prysznicowa będzie wytrzymała i posłuży przez wiele lat. W niektórych przypadkach przydatna może być pomoc architekta. Jest to niezbędne w sytuacji, gdy łazienka ma nieregularny kształt i dość ciężko ją samodzielnie zaprojektować. Należy pamiętać, żeby w pierwszej kolejności kierować się funkcjonalnością, a wygląd powinien być na drugim miejscu. Lepiej zakupić kabinę wykonaną z materiałów wysokiej jakości.