Skip to content Skip to footer

Garaże zbudowane z blach

Budowa własnego garażu w tradycyjnym stylu potrafi być bardoz kłopotliwa. Wiąże się ona bowiem zarówno z dużymi kosztami, jak i z rozmaitymi formalnosciami, typu uzyskanie zgody na zabudowę. A tymczasem można przecież skorzystać z tańszej i prostszej alternatywy, jaką są blaszaki. Przyjrzyjmy się więc temu tematowi.

Omawiana forma budoewlana to ściślej mówiąc garaże blaszane, jakie często można spotkać na niektórych osiedlach. Mają one całą masę zalet, spośród których najbardziej istotny jest fakt, iż koszt ich postawienia jest bardzo niski. Wynika to oczywiście ze znacznie mniejszych nakładów na same materiały. Starczą odpowiednie blachy.

Ponadto garaże wykonane z blachy wyróżniają się również w innej kwestii. O ile budowanie tradycyjnego garażu trochę trwa, o tyle blaszaki są stawiane raz-dwa. Wiele firm produkujących blachy do ich budowy oferują również usługę montażową, zaś taki montaż potrafi trwać nawet około pół godziny, do godziny. To niezwykle duże ułatwienie w porównaniu do prac budowlanych, które mogą przeciągać się naprawdę długo.

Oczywiście blaszaki można stosować w różny sposób, przechowywanie w nich samochodów jest tylko jedną z możliwośic. Równie dobrze można je wykorzystać w charakterze straganu albo dobudówki na narzędzia.