Skip to content Skip to footer

Granita i sorbety – nowoczesna baza lekkich deserów

Coraz bardziej popularny trend na zdrową i niskokaloryczną żywność dotyczy także deserów, napojów oraz lodów. W zapomnienie odchodzą ciężkie, przesłodzone kremy, zawierające niezliczoną ilość kalorii kremy, lody oraz soki. Ten kierunek wymaga używania specjalistycznego sprzętu oraz naturalnych składników.

Czym jest granita lodowa i jak się ją uzyskuje?

Zdobywająca coraz większą popularność w produkcji deserów granita jest to masa składająca się z drobniutkich kryształków lodowych, które uzyskuje się w specjalnych urządzeniach zwanych granitorami. Wytwarzają one tego rodzaju masę z soków owocowych, wody, kawy lub innych płynów smakowych.

Granita wytworzona w specjalnym urządzeniu utrzymuje przez wiele godzin swoją niską temperaturę, a co najważniejsze odpowiednią pół płynną konsystencję, która jest podstawą do przyrządzania smacznych i efektownych deserów oraz lodów owocowych.

Tego rodzaju składnik do słodkich dań powoduje, że są one orzeźwiające i idealnie nadają się do spożywania w upalne letnie dni, dlatego zdobywają coraz większą ilość zwolenników.

Czym są sorbety i jak są wytwarzane?

Oprócz deserów przyrządzanych na bazie granity lodowej, bardzo popularne od lat są smaczne, lekkie i niskokaloryczne sorbety. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję tego rodzaju napoju konieczna jest profesjonalna maszyna do sorbetów, dzięki której z każdego soku owocowego oraz soczystych owoców można przygotować ten niezwykle orzeźwiający płyn.

Nie tylko owoce i soki owocowe są odpowiednie do przygotowania sorbetu, ale także wywar kawy, herbaty, mieszanek ziołowych oraz inne dowolne wyciągi smakowe można wykorzystać do tego celu. Maszyna do sorbetów może przyrządzić napój o gęstej konsystencji posiadający oryginalny i niepowtarzalny smak z czasem bardzo zaskakujących składników.

Dlaczego sorbety oraz desery na granicie lodowej są tak popularne?

Ich niezwykła popularność bierze się przede wszystkim z naturalnych smaków. Wykorzystywane składniki nie zawierają zbyt dużej ilości cukru, przez co są odpowiednie dla osób odchudzających się, dla dzieci, po prostu dla wszystkich pragnących zdrowo się odżywiać.

Lekka i orzeźwiająca struktura deserów oraz napojów na bazie sorbetu i granity doskonale chłodzi podczas wysokich temperatur, nie powoduje uczucia pragnienia. Jest naturalna i zdrowa.