Skip to content Skip to footer

Implanty stomatologiczne

Kiedy mowa o implantologii, czyli implantach stomatologicznych, zawsze brzmi to bardzo poważnie i przez głowę przewijają się nam wielogodzinne operacje na stole operacyjnym. A technologia ciągle idzie do przodu i dziś może nie jest zabieg prosty, ale też nie należy się go bać, ani myśleć o nim w kategoriach poważnej operacji.
Chcesz więcej dowiedzieć się o sztucznych zębach – zapraszamy do lektury!

Czym jest implantologia?

Implantologia to nauka zajmująca się problemem umieszczania sztucznych ciał (czyli implantów) do organizmu żywego. Najpowszechniejsza jest właśnie w stomatologii, gdyż implanty stomatologiczne są najpopularniejszym ciałem obcym umieszczanym w organizmie człowieka.
Tak więc implantologia dentystyczna, to nic innego jak nauka zajmująca się sztucznym uzębieniem człowieka. Generalnie jako taka interesuje ona wyłącznie lekarzy – stomatologów, zwykli szarzy ludzie ograniczają się do rozumienia podstawowych kwestii, jak czas zabiegu, efekt i cena :]

Decyzja o zabiegu

Przede wszystkim musimy powiedzieć sobie jasno – implant to nigdy nie będzie prawdziwy zdrowy ząb. Dlatego decyzja o jego założeniu powinna być ostatecznością – tj. gdy ząb musi zostać wyrwany. O ile tylko to możliwe zęby trzeba leczyć, gdyż zawsze będą się lepiej sprawdzać od sztucznego odpowiednika.
Stomatologia estetyczna jest mocno rozwinięta w całym kraju, więc na pewno znajdziesz w okolicy gabinet stomatologiczny, który będzie mógł się zająć Twoim uzębieniem i wstawia też implanty. Oczywiście dobrze wcześniej zdobyć u znajomych opinie na temat wybranych zakładów – jakość tego typu usług jest niestety dość różna.
Potem potrzebne będą konsultacje, stomatolog musi obejrzeć jamę i określić charakter zabiegu.
Sam zabieg przebiega kilkuetapowo – najpierw wstawiana jest śruba, potem dopiero po zagojeniu się rany na niej umieszczany jest właściwy implant. Stąd też nie ma co oczekiwać że jednego dnia od razu będziemy mieć piękny uśmiech!

Zdrowe zęby są najlepsze!

Bez względu na wszystko – zawsze najlepiej dbać o zęby tak by się nie psuły, a psujące się czym prędzej leczyć.
Koszty leczenia są wielokrotnie niższe niż wstawiania implantów, zaś same gabinety lepiej odwiedzać w celu stosowania protetyki, gdyż dzięki niej nasze zęby zawsze będą zdrowe i piękne!