Skip to content Skip to footer

Innowacyjne pojemniki, palety i skrzynie

Branża napojów, handel detaliczny, różne gałęzie przemysłu wykorzystują dzisiaj opakowania specjalne, nowoczesne, wykonane według innowacyjnych technik produkcyjnych. Tego typu opakowania są dzisiaj bardzo funkcjonalne i bardzo estetyczne.

Projektowanie i tworzenie

Największy producent przemysłowych opakowań z tworzyw sztucznych już od blisko 50 lat projektuje, a następnie produkuje innowacyjne pojemniki, skrzynie czy kontenery. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych opiera się o nowoczesne i innowacyjne technologie. Plastikowe skrzynie, kontenery, skrzynki składane, pojemniki z tworzywa czy plastikowe skrzyniopalety w pełni zastąpiły już ciężkie, drewniane opakowania, których waga znacznie podwyższała wagę zapakowanego w nie towaru. Przemysłowe opakowania są lekkie ale mocne i bardzo pakowne, przez co inspirują branżę logistyczną, która dzięki temu ma wiele możliwości. Pojemniki i skrzynie są składane, idealnie do siebie pasują i bez problemu dają się sztaplować. Dzięki temu można, z danym towarem, wysłać jeden transport, a nie dwa lub trzy, jak było do niedawna.

Dedykowane konkretnym towarom

Producenci produkują opakowania przyjazne środowiskowi naturalnemu, takie które w pełni można poddać recyklingowi. Pojemniki z tworzywa i skrzynki składane są zwrotne, wymienne, można je wielokrotnie używać. Ponadto wiele z nich jest specjalnie dedykowanych danych branżom czy danym produktom. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych w pełni wykorzystuje potrzebę rynku. Dlatego też produkowane są specjalne skrzynki z przegrodami dla butelek do branży napojów, kontenery z możliwością ustawienia w ich wnętrzu odpowiednich temperatur, dla branży kosmetycznej czy farmakologicznej. Produkowane są też skrzynki plastikowe dla branży owocowej, w których przechowywane owoce są cały czas odpowiednio wentylowane, przez co nie psują się w czasie transportu.

Nowoczesne kontenery

Branża opakowań plastikowych wciąż tworzy nowe rozwiązania dla przechowywania i transportowania poszczególnych towarów. Dzisiaj bez problemu można znaleźć pojemniki dla cieczy, materiałów sypkich czy też dla towarów szkodliwych. Wszystkie te towary przemysłowe pakuje się w taki sposób, że nie zagrażają one w czasie ich przewozu lub przechowywania.