Skip to content Skip to footer

Jadalnia – jak ją zaaranżować?

Jadalnia jest miejscem, w którym spotykamy się z rodziną i znajomymi, spożywamy wspólne posiłki, miło spędzamy czas, dlatego tak ważne jest to, aby była urządzona praktycznie i stylowo.

Od czego zacząć?

Większość z nas nie może sobie pozwolić na to, aby przeznaczyć na jadalnię osobne pomieszczenie, przeważnie jest ona usytuowana pomiędzy kuchnią, a salonem. W tym wypadku mamy nieco ograniczone możliwości, ale nie oznacza to, że nie będziemy w stanie urządzić jadalni funkcjonalnie.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad stylem strefy jadalnej, warto aby była stylowo podobna do pozostałych pomieszczeń w domu. Nie warto też przesadzać z kolorami, jasne barwy ładnie powiększą jadalnię. Można zastosować również lustra, które także optycznie powiększą wnętrze.

Jakie wyposażenie?

Jeżeli chodzi o wyposażenie do jadalni to najważniejszy będzie stół i krzesła ze sklejki. Nie trzeba wybierać od razu najdroższych, drewnianych mebli, dobrze sprawdzą się również takie ze sklejki, choć oczywiście trzeba zwracać uwagę na precyzję ich wykonania. Stół powinien być w stanie oczywiście pomieścić wszystkich zaproszonych gości, aby każdy mógł komfortowo zejść posiłek. Dobrze sprawdzają się modele rozkładane, które są bardzo praktyczne i na co dzień nie zajmują wiele miejsca. Jeżeli chodzi o krzesła ze sklejki, to nie trzeba kupować ich w komplecie, choć powinny mieć ze sobą choć jeden element wspólny.

Wybór stołu oraz krzeseł ze sklejki jest duży. Obecnie w każdy salonie meblowym oraz sklepie internetowym można bez problemu znaleźć takie rzeczy. Ważne jest to, żeby krzesła były wygodne, były dobrym podparciem dla kręgosłupa.

Stylowo

Bardzo ważnym elementem jadalni są oczywiście dodatki typu obrus, podkładki pod szklanki, wazony na świeże kwiaty itp. Jadalnia to pomieszczenie tak samo reprezentacyjne, jak salon, dlatego trzeba dołożyć starań, aby prezentowała się elegancko i efektownie.

Nie jest to miejsce łatwe do urządzenia, szczególnie jak mamy otwartą przestrzeń, czyli jadalnia wychodzi na kuchnię oraz salon. Te trzy strefy muszą posiadać pewne elementy wspólne, aby aranżacja była spójna, harmonijna. Nie jest to proste zadanie, jednak w sieci jest obecnie tak dużo inspiracji i porad, że można urządzić przestrzeń bez pomocy architekta.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl