Skip to content Skip to footer

Jak napisać dobrze swoją wizytówkę

Jak napisać cv, to jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę pytań. Nic dziwnego, bo jest to dokument, który musi napisać każdy, kto choć raz starał się o pracę. Bez tego niemożliwe jest zaprezentowanie swoich umiejętności i pokazanie potencjalnemu pracodawcy czy nadajemy się na oferowane stanowisko. Ważne jest więc właściwe napisanie owego dokumentu.

Najważniejsze rzeczy jakie muszą znaleźć się w cv

Przede wszystkim w owym dokumencie musimy umieścić takie kwestie, jak dane osobowe i wykształcenie. Umieszczamy tam także naszą datę urodzenia i zamieszkania. Na tej podstawie pracodawca może określić czy na owe stanowisko nadajemy się także pod względem wieku. Jeśli chodzi o inne kwestie, to możemy tam także umieścić zdjęcie i rzeczy, które uatrakcyjnią dokument.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest umieszczenie takich informacji, jak doświadczenie zawodowe. Jest to bardzo ważne i bardzo wielu pracodawców szuka osób z doświadczeniem chociaż zbliżonym do oferowanego stanowiska.

Poprawienie czytelności cv

Jak napisać cv?

Przede wszystkim jak najbardziej czytelnie. Jest to sprawa bardzo istotna, bo jak maksymalnie nie poprawimy czytelności naszego dokumentu, to pracodawca, który dostaje setki tego typu dokumentów może nam nasze cv odrzucić z miejsca. Tym sposobem tracimy szansę na wymarzone stanowisko i możliwość rozmowy kwalifikacyjnej.

Musimy pamiętać, że aby zwiększyć czytelność tekstu, najlepiej wybrać czcionkę, która może nie jest zbyt fantazyjna, ale za to o wiele bardziej profesjonalna. Tego typu czcionki zdecydowanie łatwiej się czyta. Najlepiej także pogrubić nagłówki tekstu, bo to zdecydowanie poprawia wygląd dokumentu, który robi się zdecydowanie przyjemniejszy dla oka.

Co jeszcze warto umieścić w cv?

Możemy także do naszego dokumentu wstawić zdjęcie, na którym wyglądamy bardzo korzystnie. Musimy jednak pamiętać, że nie może to być zdjęcie, które jest z wakacji, tylko jeśli już to ma wyglądać bardzo profesjonalnie i elegancko. Mamy na nim wyglądać na osobę kompetentną.

Kolejną kwestią jest dodanie czegoś co przyciągnie uwagę pracodawcy, akurat do naszego dokumentu, bo prawdopodobnie otrzymuje ich on setki dziennie. Mogą to być np dodanie do cv zainteresowań, które są dość niecodzienne, jeśli takowe posiadamy. W ten sposób zostaniemy troszkę lepiej zapamiętani i zwiększymy swoje szansę na otrzymanie pracy w firmie. Jak napisać cv, możemy znaleźć w internecie, ale umiejętności jak to zrobić najlepiej, trzeba się nauczyć.