Skip to content Skip to footer

Jak nosić balerinki?

Ponadczasowe balerinki ze skóry to chyba najbardziej uniwersalny model, który pasuje do wielu rozmaitych elementów garderoby. Stworzenie ciekawej stylizacji nie powinno więc stanowić dużego problemu. Jest to model, który pasuje zarówno do jeansów, jak i sukienek. Zmienia on swój charakter w zależności od stylizacji. Jego elastyczność stanowi w tym przypadku wielką zaletę.

Klasyczne balerinki

Proste, a zarazem praktyczne balerinki ze skóry to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli poszukujemy obuwia na każdą okazję. Mowa tutaj w szczególności o modelach utrzymanych w neutralnej kolorystyce (czerń, biel, beż). Takie buty wpasują się w niemal każdą stylizację, a wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. Nie nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je do luźnych szortów, a nawet długiej sukienki wieczorowej.

Wybierając balerinki uważajmy na zdobienia. Z pewnością spotkamy się z modelami zdobionymi kokardami. Są one doskonałe na co dzień, jednak raczej nie sprawdzą się podczas większych uroczystości. O wiele lepiej postawić na model gładki, który nie posiada zbędnych detali.

Balerinki chanelki

Balerinki ze skóry w stylu chanelek zazwyczaj posiadają nieco wydłużony nosek w metalicznym odcieniu. Ponadto ich powierzchnia nie jest jednolita, lecz pikowana. Jest to model niezwykle elegancki, który łatwo wkomponować w formalną stylizację. Będzie to znakomity wybór zawsze wtedy, gdy nie mamy ochoty zakładać szpilek. Płaskie buty również mogą prezentować się dobrze w towarzystwie dopasowanej sukienki, czy też spódnicy ołówkowej.

Balerinki chanelki również mogą być zdobione w rozmaity sposób. Są to detale, które sprawiają, że buty wyglądają niezwykle efektownie. Wybór zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań. Pamiętajmy, że ozdoby wyglądają rewelacyjnie, jednak zmniejszają uniwersalność butów. Nie połączymy ich z każdą biżuterią, czy też torebką.

Melisy

Wiele kobiet w okresie letnim rezygnuje z balerinek ze skóry na rzecz melisek. Jest to model o podobnej formie, który w całości wykonany jest z gumowego tworzywa. Najczęściej takie buty utrzymane są w letnich, radosnych kolorach, które zwracają uwagę. Melisy zwykle zdobione są kokardką. Rzadko można spotkać się obuwiem tego typu, które nie posiada zdobień.

Decydując się na zakup melisek trzeba bardzo uważać na jakość tworzywa. Niskiej klasy guma może nam boleśnie odparzyć stopy. Zamiast prezentować się atrakcyjnie będziemy posiadać ogromną ilość odcisków. Właśnie dlatego zakup melis wiąże się z większym ryzykiem, niż balerinek ze skóry.