Skip to content Skip to footer

Jak nosić i z czym łączyć skórzane baleriny?

Warto mieć świadomość, że skórzane baleriny zaliczane są do najczęściej wybieranych rodzajów butów przez przedstawicielki płci pięknej. Obuwie ponadto wyróżnia się ogromną wygodą. Zdecydowanej większości pań wydaje się, że omawiany rodzaj butów pasuje do wszystkiego. Czy mają rację? Co warto wiedzieć o balerinach?

Czym się sugerować przy doborze balerin do stylizacji?

Według stylistów skórzane baleriny można skomponować praktycznie z każdą wybraną przez siebie stylizacją. Obuwie można bowiem nie tylko wybrać na oficjalne spotkanie służbowe czy prywatne, ale również założyć na zwykły spacer po mieście. Baleriny doskonale zdadzą również egzamin w połączeniu z casualowymi i biznesowymi stylizacjami. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ten rodzaj butów cieszy się ogromną popularnością.

Ponadto baleriny może zakładać praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej. Koniecznie trzeba jednak mieć świadomość, że różnorodność typów butów powoduje, że nie każdy model balerin będzie świetnym rozwiązaniem do wszystkich stylizacji.

Czy baleriny pasują do każdej stylizacji?

Baleriny zaliczane są do uniwersalnego obuwia, jednak kobiety powinny mieć do nich właściwe podejście. Panie muszą bardzo dokładnie zastanowić się, czy dany model balerin będzie idealnie pasował do danej stylizacji.

Styliści rekomendują przedstawicielkom płci pięknej, by starały się dopasowywać omawiany rodzaj obuwia do pozostałej części ubrania stylistycznie. Baleriny doskonale zdadzą egzamin w połączeniu z sukienkami, spodniami czy spódnicami.

Z czym dokładnie powinno się łączyć baleriny?

Warto wiedzieć, że w przypadku omawianego rodzaju obuwia nie ma odgórnie narzuconych zasad jeżeli chodzi o noszenie. Należy jednak mieć świadomość z czym nigdy nie powinno się łączyć balerin. Nie jest zalecane zakładanie tego obuwia do sukni wieczorowych. Panie nie będą świetnie się prezentowały w długiej sukni wieczorowej w połączeniu z balerinami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do takiej stylizacji będą szpilki.

Odradzane jest również łączenie balerin ze spodniami posiadającymi szerokie nogawki. Zauważalny jest powrót do tego rodzaju spodni, jednak paniom, które chciałyby się w nich pokazać na mieście rekomendowane jest wybranie innego obuwia.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że przedstawicielki płci pięknej posiadające duże stopy, czyli rozmiar powyżej 40, muszą bardzo uważać. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj obuwia optycznie wydłuża stopę. Warto zatem unikać pionowych pasków na butach.