Skip to content Skip to footer

Jak powiększyć przychody z restauracji?

Wszyscy uwielbiają zimne napoje. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się latem, kiedy gorąca pogoda zmusza do szukania ochłody. Jeżeli prowadzisz własny lokal gastronomiczny (typu: pub, bar, restauracja) albo dopiero chcesz zacząć działać w tej branży, to koniecznie zainwestuj w odpowiedni sprzęt.

Maszyny do lodu

Jeśli chcesz mieć dużo zadowolonych klientów, to po prostu musisz mieć maszynę do lodu. Każdy napój smakuje lepiej, gdy jest odpowiednio schłodzony. Istnieją badania psychologiczne, których wynik stwierdza, że ludzie odczuwają większe pragnienie jeśli widzą lód dryfujący na powierzchni napoju. Ten efekt jest bardzo często wykorzystywany w reklamach. Pamiętaj – większe pragnienie, to więcej sprzedanych napojów – czyli większy zysk!Nawet zwykła woda niegazowana nabiera eleganckiego sznytu, gdy pływają w niej dwie zgrabne kosteczki lodu!W lokalach gastronomicznych najczęściej używane są kostkarki do lodu. Przy wyborze takiej maszyny do lodu, koniecznie musimy zwrócić uwagę na jej wydajność, która podawana jest w ilości kilogramów lodu produkowanych w ciągu jednej doby. Jeśli masz duży lokal gastronomiczny, to musisz szukać urządzenia o jak największej wydajności.

Granitory czyli maszyny do lodowych napojów

Granita to pochodzący z Włoch deser., który można pić przy pomocy słomki. Jest połączeniem sorbetu i napojów. Granitor to maszyna produkująca ten deser, który co roku jest hitem wszystkich nadmorskich miejscowości. Przygotowanie granity jest bardzo proste. Wystarczy wlać do granitora specjalny koncentrat wymieszany z wodą. Koncentraty występują w formie proszku, w różnych smakach i kolorach. Mogą być nie tylko owocowe, ale smakować nawet jak napój energetyczny, czy guma balonowa.Serwując granitę, warto doinwestować i podawać ją w bardzo estetyczny sposób. Kolorowe kubki i słomki sprawią, że widok granitora już z daleka będzie cieszył oczy gości. I wzbudzał w nich potrzebę spróbowania nowych smaków.Granitory to maszyny, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak bezbarwne pojemniki z kranikami. Sam ich design przyciąga ciekawskie spojrzenia potencjalnych klientów.Maszyna do produkowania granity nie jest szczególnie droga ani trudna w obsłudze. Przy upalnej pogodzie znajdzie się z całą pewnością wielu jej amatorów, więc zakup urządzenia szybko się zwróci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/maszyny.html