Skip to content Skip to footer

Jak przesłać do USA

Przesłanie towaru poza granicę kraju jest wbrew pozorom trudnym przedsięwzięciem. Należy dokładnie zapoznać się z ofertami potencjalnych usługodawców. Wpływ na nasz wybór będą mieć takie kwestie jak koszty, czas przesłania i inne dodatkowe atrakcje. Ważny jest rodzaj przesyłki, którą chcemy dostarczyć oraz kraj docelowy. Inaczej będzie wyglądał cały proces w przypadku państw z Unii Europejskiej, a inaczej w przypadku tych znajdujących się poza organizacją. Zwłaszcza przesyłka do USA, czy Chin będzie wymagać spełnienia wielu formalności.

Najlepsza oferta kurierska – koszty, czas i inne

Mimo to, można znaleźć firmy, które zapewnią nas, że przesyłki do usa lub Chin zostaną dostarczone bez umowy i dodatkowych formalności. To bardzo ułatwi cały proces. Wystarczy zazwyczaj wypełnić prosty formularz bez rejestracji i dokonać wpłaty na określone konto za pośrednictwem przejrzystego systemu transakcyjnego. Ponadto, warto przygotować dokumenty celne, które są niezbędne w tym przypadku. Dają one upoważnienie firmie do dostarczania przesyłek do USA i gwarantują, że klient nie napotka trudności, takie jak dodatkowa zapłata.

Warto przyjrzeć się też dokładnej ofercie, aby nasza paczka do USA została dostarczona sprawnie. Czas nie powinien wynosić więcej niż pięć dni roboczych, co jest miłą zachętą, zwłaszcza dla osób mających niezbyt przyjemne wspomnienia związane ze współpracą z Pocztą Polską.

Przesyłka do USA – pełna wygoda

Innowacyjność stosowana przez poszczególnych usługodawców sprawia, że najczęściej stosowanym środkiem na doręczenie przesyłek do USA jest ekspres lotniczy. Ponadto, paczki dostarczane za pośrednictwem kuriera prosto z domu dają sporą wygodę osobom, które nie lubią wychodzić z domu. Jest to skuteczne narzędzie także dla firm, które potrzebują priorytetowo dostarczyć przesyłkę do USA.

Dodatkową atrakcją jest też możliwość śledzenia paczki podczas całego procesu dostawy. Wystarczy wejść na stronę internetową, wpisując kod, który otrzymaliśmy na tę okazję. Otrzymamy wtedy wszelkie informacje na temat kolejnych etapów procesu – od przekroczenia granicy poprzez oczekiwanie na poczcie kraju przyjmującego aż po odprawę celną.

Zaletą, jeśli chodzi o przesyłki do USA, jest możliwość weryfikacji wagi i rozmiarów ze stanem faktycznym na stronie. Dowiemy się, czy paczka do USA może zostać doręczona bez żadnych dodatkowych kosztów.