Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować nowoczesne wnętrze?

Ściany to niezwykle ważny element aranżacji wnętrza. Warto zadbać, by były ciekawe, dzięki temu nasze mieszkanie będzie charakterystyczne. Jak wykorzystać szablony do malowania na ścianie?

Gdzie wykorzystać szablony malarskie?

Malowanie ścian wzory to pomysł, który sprawdzi się w salonie, sypialni, pokoju dzieci czy w kuchni. Bardzo ważne jest, by wybrać wzory, które będą pasowały do stylistyki, w jakiej utrzymane jest wnętrze.

Wzory na ścianie będą bardzo ciekawie wyglądały, gdy w salonie umieścimy je nad sofą lub nad komodą. Warto również zastanowić się nad przeznaczeniem całej ściany na duży i charakterystyczny wzór.

W pokoju dziecka szablony można wykorzystać niemal na każdej ścianie. Nad łóżkiem, obok biurka czy nad komodą mogą powstać radosne i kolorowe rysunki. Malowanie ścian wzory w sypialni warto umieścić nad łóżkiem lub po przeciwnej stronie łóżka, dzięki temu już od samego rana będzie nas cieszył elegancki motyw

Jak wybrać odpowiedni wzór?

Malowanie ścian wzory można uzyskać wykorzystując szablony lub specjalne, gumowe wałki, na których wytłoczony jest wzór. Wykorzystując szablon uzyskamy pojedynczy wzór, który jednak można powtarzać. Używając wałka bez problemu można ozdobić całą ścianę.

W salonie, który jest zaaranżowany w nowoczesnym stylu, świetnie będą wyglądały delikatne, graficzne wzory. Gałąź drzewa, kobieta z parasolką czy dmuchawce ożywią ścianę. W pokoju, który ma klimat skandynawski sprawdzą się kontury lasu iglastego czy delikatne kwiaty. Nie można również zapomnieć o figurach geometrycznych, które wyglądają nowocześnie i intrygująco.

W kuchni oraz jadalni sprawdzą się cytaty, które rozweselą wnętrze. Warto również pamiętać, że ściana w przedpokoju to również dobre miejsce na wesoły cytat, który wita nas, gdy tylko wchodzimy do domu.

W pokoju dzieci musi być dużo radości. Malowanie ścian we wzory to dobry sposób na wprowadzenie kolorowych, bajkowych elementów do królestwa naszego malucha. Warto pamiętać, że szablony można wykorzystać nie tylko na ścianie. Sufit, drzwi czy szafa również mogą wyglądać barwnie.