Skip to content Skip to footer

Jaka jest cena przeszczepu włosów?

Przeszczepy włosów zyskują na popularności. Rozwój tej dziedziny medycyny jest bardzo dynamiczny, co wiąże się z tym, że koszty przeprowadzenia takiego zabiegu ciągle spadają. Warto więc przed zdecydowaniem się na taki zabieg, wiedzieć, jakie są możliwe koszty.
Ze względu na skomplikowanie zabiegu jakim jest przeszczep włosów cena może okazać się dla niektórych zainteresowanych zaporowa.

Po co robi się przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to przede wszystkim decyzja, która ma na celu przywrócenie wzrostu włosów w miejscach, w których włosy nie rosły wcale lub rosną w bardzo ograniczony sposób. Jest to najbardziej skuteczna metoda na leczenie wypadania włosów. Jeśli chce się uzyskać jak najbardziej efektywne rozwiązanie problemu z włosami, należy przygotować się na to, że takie zabiegi trzeba powtarzać.Przeszczep włosów umożliwia dodanie większej ilości włosów w miejscach, w których są one przerzedzone lub kompletnie ich nie ma. Zabieg ten polega na tym, że włosy pobierane są z grubszych części skóry głowy lub też innych części ciała, a następnie przeszczepia się je w miejsca, gdzie jest to niezbędne, czyli w miejscach łysych.

Kto decyduje się na przeszczep włosów

Na przeszczep włosów decyduje się wiele osób, niezależnie od płci czy wieku. Włosy można stracić z bardzo wielu powodów. Jednakże najczęściej spotyka się tzw. łysienie androgenowe. Łysienie takie jest związane z postępującym zanikaniem tworzenia się włosów w mieszkach włosowych. Ze względu na to, że takie łysienie najczęściej występuje u mężczyzn, określa się je łysieniem męskim. Chociaż możliwe jest jego wystąpienie również u kobiet. Tym, co powoduje łysienie włosów, jest DHT, czyli dihydrotestosteron. Jest to pochodna testosteronu, która niestety przyczynia się do zmniejszenia liczebności mieszków włosowych. Brak włosów to nie tylko spadek estetyki, ale przede wszystkim jest to oznaka słabego zdrowia. Słabe zdrowie jest więc wyznacznikiem niskiej atrakcyjności dla płci przeciwnej. Każdy człowiek chce cieszyć się z posiadania zdrowych i gęstych włosów. W przypadku ich utraty to właśnie przeszczep pozwoli na poprawienie tego aspektu. To właśnie z racji na to, że są bardzo żmudne, Przeszczepy włosów ceny są stosunkowo wysokie.

Przeszczepy włosów ceny zabiegów

Niestety ze względu na to, że zabieg ten jest niezwykle skomplikowany, wiąże się on ze sporymi kosztami, które trzeba ponieść, aby został on wykonany prawidłowo. Ceny takich zabiegów oscylują w kwotach pomiędzy 1500zł w przypadku niewielkich braków aż do 10000zł, które trzeba wydać w przypadku dużych strat włosów. Decydując się na przeszczep włosów cena takiego zabiegu może wielu zaskoczyć lecz efekty przyniosą poprawę wyglądu.