Skip to content Skip to footer

Jakie zastosowanie ma nowoczesny zbiornik ibc?

Nowoczesne zbiorniki ibc mają bardzo wiele zalet, dlatego też mogą pochwalić się szerokim zastosowaniem i to nie tylko w branży transportowej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzi się paletopojemnik ibc.

Gdzie wykorzystywane są zbiorniki ibc?

Klastyczny paletopojemnik ibc wykorzystywany jest od wielu lat do przechowywania różnorodnych półproduktów. Z dobrodziejstwa tych zbiorników korzystają zakłady, które na co dzień zajmują się przetwórstwem i produkcją. Oryginalny Zbiornik ibc bez problemu poradzi sobie w wymagającej branży paliwowej, chemicznej i budowlanej. W ostatnim czasie pojemniki coraz częściej spotkać można także w poligrafii. Idealnym przykładem mogą okazać się między innymi producenci farb. Wynika to oczywiście z tego, że w to właśnie w tym przemyśle wymagana jest duża ilość półproduktów.

Dlaczego warto?

Olbrzymia popularność paletopojemników ibc wynika oczywiście z tego, że zapewniają one odpowiednią pojemność i niespotykaną wytrzymałość, dlatego też poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Wiele firm ceni sobie zbiorniki ibc również za to, że są one niesłychanie wygodne w transporcie. Pojemniki zaprojektowane są oczywiście w taki sposób, aby idealnie pasowały wymiarami do popularnych ładunków paletowych. Tradycyjny zbiornik ibc dostępny jest w wymiarach klasycznych palet euro. W dużej mierze to właśnie uniwersalne wymiary zapewniają bezproblemowy transport, czy też przechowywanie wybranych produktów. Olbrzymia popularność wynika także z atrakcyjnej ceny i dużej dostępności. Przebierać można także w zbiornikach o różnych pojemnościach. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście postawienie na oryginalne zbiorniki od renomowanych producentów na które udzielana jest gwarancja.

Czym wyróżnia się paletopojemnik ibc?

Oryginalny zbiornik ibc wyposażony jest w klatkę ochronną, która odpowiada za wzmocnienie całej konstrukcji. W dużej mierze to właśnie dzięki stalowej klatce możliwe jest magazynowanie pojemników jeden na drugim. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie. Dużym atutem zbiorników ibc jest również to, że bez problemu można magazynować w nich kwasy, lakiery i zasady. Nie można zapominać także o artykułach spożywczych. W tym konkretnym przypadku pamiętać należy o tym, aby postawić na certyfikowane zbiorniki, które mogą pochwalić się stosownymi atestami.