Skip to content Skip to footer

Jesienne zakupy w centrum ogrodniczym

Sklep ogrodniczy to miejsce, które miłośnicy działek i ogrodów odwiedzają praktycznie przez cały rok. W końcu zawsze jest coś do dokupienia, by ogród prezentował się coraz piękniej. Dlaczego warto odwiedzić centrum ogrodnicze jesienią i co wtedy kupić?

Centrum ogrodnicze i jesienne zakupy


Jesienią hurtownia ogrodnicza pełna jest cebulek oraz sadzonek roślin, które należy wsadzić do gleby jesienią po to, by tam przezimowały, a następnie pięknie zakwitły wiosną. W ten sposób postępuje się na przykład z cebulkami tulipanów, niektórych lilii, narcyzy oraz żonkili, ozdobnego czosnku, hiacyntów oraz krokusów. Jeżeli ktoś zapomni o wsadzeniu cebulek jesienią (najlepiej robić to od połowy września do połowy listopada), wiosną będzie po prostu za późno. Cebulki muszą przezimować w ziemi, inaczej nie zakwitną. Sklep ogrodniczy to zatem miejsce, do którego trzeba się wybrać, jeżeli marzą się nam kwietniowe i majowe kwiaty. Warto poprosić pracowników centrum ogrodniczego o pomoc w wybraniu najlepszych gatunkowo cebul.

Środki ochrony do drzewek owocowych


Kolejna ważne zakupy to różnego rodzaju środki ochrony do drzewek owocowych. W sadach zebrano już większość owoc w takich jak jabłka czy gruszki, na drzewach pozostały ewentualnie ostatnie owoce odmian późnych. To zatem powoli najlepszy moment na to, by zająć się przycięciem drzewek, z zabezpieczeniem ich na zimę, a także ich ochroną przed różnego rodzaju szkodnikami i chorobami. Po dobre środki warto wybrać się do hurtowni ogrodniczej. Hurtownia ogrodnicza dobrze zaopatrzona w środki pochodzenia naturalnego, to miejsce, w którym z pewnością zaopatrzą się osoby nastawione na ekologiczną uprawę roślin. Miłośników ekologicznej uprawy przybywa, dlatego też dobre hurtownie ogrodnicze cieszą się coraz większą popularnością. Warto pomyśleć również o zakupie akcesoriów do ochrony drzewek oraz krzewów przed mrozem. W centrum ogrodniczym można znaleźć wszystko, co jest do tego niezbędne, w tym również akcesoria potrzebne na przykład do założenia własnego kompostownika.

Akcesoria do uprawy roślin


Poza tym jesienne zakupy w centrum ogrodniczym mogą służyć uzupełnieniu akcesoriów do uprawy roślin. Tego typu przyrządy zwykle są najdroższe wiosną, kiedy to bardzo wielu ludzi podejmuje decyzje o założeniu swojego ogrodu po raz pierwszy. Poza tym to właśnie wiosną ludzie biorą się ozdabianie balkonów i tarasów, kupując spore ilości kwiatów. Aby podczas zakupu akcesoriów ogrodniczych nie przepłacać, najlepiej wybrać się po tego typu rzeczy właśnie jesienią, kiedy ceny są niższe.