Skip to content Skip to footer

Kiedy warto zrobić USG piersi?

Badanie USG piersi Kraków ma na celu sprawdzenie, czy w ich wnętrzu nie pojawiły się jakiekolwiek zmiany m.in. o charakterze nowotworowym. Wyczucie w dłoniach jakichkolwiek zmian w ich strukturze, powinno działać na kobietę mobilizująco. W leczeniu tychże zmian bardzo dużą rolę odgrywa czas, co oznacza konieczność jak najszybszego zdiagnozowania.

Kiedy udać się na badanie?

Badanie USG piersi Katowice powinno być przeprowadzone wówczas, gdy kobieta ma jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojego biustu. Jeśli np. w trakcie kąpieli wykryła ona zmiany w postaci grudek, zgrubień i innych, podobnych zjawisk, konieczne będzie jak najszybsze udanie się na USG. Oczywiście należy również pamiętać, by wziąć pod uwagę szereg innych czynników, które mogą mieć wpływ na wynik badania.

Ultrasonografia piersi a okres

Każde badanie USG piersi Częstochowa, powinno być realizowane w najdogodniejszym ku temu terminie. Dzięki temu jego wynik będzie najbardziej miarodajny. I właśnie dlatego przed wykonaniem usg piersi Kraków, należy zwrócić uwagę również na zmiany, które z naturalną cyklicznością zachodzą w ciele kobiety. Zaleca się, by badanie USG piersi Częstochowa, było przeprowadzane tuż po miesiączce. Dzięki temu rosnące stężenie niektórych hormonów, nie wpłynie na strukturę biustu. Dlaczego jest to tak istotne? Głównie dlatego, że wpływają one na wzrost ilości wody w gruczołach, która w znacznym stopniu może utrudnić przeprowadzenie badania.

Czynniki chorobowe – co brać pod uwagę?

Sam okres to nie wszystko! Istotny jest również stan zdrowia kobiety, a konkretnie – czynniki chorobowe, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Jeśli w rodzinie były już takie przypadki, to koniecznie należy możliwie często zgłaszać się na te badania. Do swoistej „grupy podwyższonego ryzyka” należą również i te Panie, które cierpią na choroby cywilizacyjne. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za koniecznością przeprowadzenia takich badań jest mutacja genu BRCA1 bądź BRCA2, która jest bardzo często odpowiedzialna za szybszy rozrost komórek nowotworowych.

Podsumowanie

Reasumując, badanie USG piersi Katowice to forma świadczenia, na które każda kobieta po 20 roku życia powinna się zdecydować. Zwłaszcza, że jest ono w pełni bezpieczne i bezinwazyjne.