Skip to content Skip to footer

Kilka rad o pozycjonowaniu

Czym właściwie jest pozycjonowanie wordpress?

Wielu początkujących blogerów i właścicieli stron internetowych zastanawia się, jak stworzyć swoją witrynę na WordPressie w taki sposób, żeby była ona nie tylko przejrzysta, atrakcyjna dla potencjalnych odwiedzających, ale również łatwa do wyszukania w przeglądarce, tak by przyciągnąć nowe osoby z zewnątrz. Pozycjonowanie strony wordpress opiera się głównie na tych zagadnieniach. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, w dalszej części wspomnę o kilku najistotniejszych. Aby nieco ułatwić sobie życie, warto korzystać również z wtyczek – darmowych lub płatnych, a pozycjonowanie wordpress częściowo „zrobi się” za nas samo, a na pewno część rzeczy będzie łatwiej ustawić.

Od czego zacząć pozycjonowanie i o czym pamiętać?

Podczas pozycjonowania w WordPressie warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jedną z nich, której warto używać już podczas pisania artykułów jest linkowanie, zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Tworzy ono swego rodzaju siatkę, która jest wykorzystywana przez przeglądarki. Warto linkować w swoich artykułach odnośniki do zewnętrznych stron, które rozszerzają zasięg naszej witryny. Z kolei wrzucanie linków do poprzednich postów, zwiększa zasięgi, które już sobie wyrobiliśmy. Prosty sposób, w który można łatwo poprawić wyniki.Kolejna ważna dla wordpress pozycjonowanie kwestia to metadane. Chodzi tu głównie o tytuły, nagłówki, odpowiednie dobieranie fraz i zwrotów, tak by przyciągnąć odbiorców. Należy pamiętać o tym, że ludzie nie wpisują w przeglądarki tego, czego szukają w postaci pełnych zdań, lecz krótkimi frazami zawierającymi słowa kluczowe. Jeśli takie frazy znajdą się w naszych artykułach, zostaną odnalezione. Trzeba również pamiętać, że często to jedynie nagłówki decydują, czy kogoś zainteresujemy czy nie.Jeśli pozycjonowanie strony wordpress rozpoczniemy od zainstalowania odpowiednich wtyczek, to łatwiej będzie nadać odpowiednie nazwy stronom na podstawie tytułów czy nagłówków. Wtedy bezpośrednie odnośniki do witryny będą bardziej przejrzyste.

Warto zająć się także przekierowaniami, naprawą błędów, tak by nie zniechęciły one użytkowników.Zasad tych można wymieniać mnóstwo, wordpress pozycjonowanie jest dość obszerną kwestią, ale od tych kilku podstawowych na pewno warto zacząć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://marketingdlaludzi.pl/pozycjonowanie-stron-na-wordpress/