Skip to content Skip to footer

Kreatywne konkursy

Chcesz rozpropagować swój fanpage w serwisie Facebook? Pragniesz zwiększyć zasięg reklamy swojego produktu? Najlepszym sposobem na tego typu problemy jest skuteczna reklama właśnie w serwisie Facebook – serwisie z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie. W tym artykule poruszony zostanie temat, jak organizować i jakich błędów unikać tworząc konkursy na facebook.

Organizacja konkursu

Tworząc konkursy na facebooku należy pamiętać o tym, iż mają to być wydarzenia łatwe, a udział w nich powinien być mało skomplikowany. Warto więc postarać się o prostą formę i atrakcyjne nagrody. Przykładowo można zorganizować konkurs gdzie zadaniem użytkownika będzie zrobienie ciekawej fotografii naszego produktu w wakacyjnej scenerii. Możliwość zdobycia darmowych nagród, jasne zasady i prosty sposób wzięcia udziału sprawia, że tego typu konkursy na fb cieszą się zawsze dużą popularnością.

Nieco odmienną, lecz równie skuteczną strategią marketingową są konkursy na fb z pośrednictwem innej aplikacji stającej się wtedy stroną właściwą konkursu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wprowadzić do konkursu więcej ciekawych możliwości jak głosowanie na poszczególne prace przez użytkowników, wybór losowy poprzez system lub nowe walory wizualne. Niegasnącą popularnością cieszą się też konkursy wstawiane w serwisie Instagram. Udostępniając takie konkursy na facebooku możemy łatwo zwiększyć ich zasięg.

Częsty błąd

Częstokroć wielu organizatorów facebookowych wydarzeń i konkursów popełnia kardynalny błąd, który później wpływa na usunięcie konkursu bądź powoduje skierowanie sprawy do sądu. Pierwszym podstawowym i niestety wciąż często popełnianym błędem jest użycie nieodpowiednich sformułowań. Najczęstszymi są słowa „losowe” bądź „losowanie”. Używanie tych słów w treści konkursu jest złamaniem prawa. Dlaczego? Gry losowe traktowane są na terenie naszego kraju jako hazard i obłożone są specjalnym podatkiem od gier.

Facebookowy konkurs, w którym odbywa się losowanie to więc z perspektywy prawa gra hazardowa a niezgłoszenie jej do odpowiednich organów jest w polskim prawie odpowiednio penalizowane. Za tego typu wybryki grozi nam nie tylko kara finansowa czy wyrok sądu, ale przede wszystkim negatywny klimat wokół naszej marki, którą chcemy promować. Warto więc zwracać uwagę na szczegóły by promocja nie zamieniła się w antyreklamę.