Skip to content Skip to footer

Krzesła do ogrodu

Ogród to bardzo ważne miejsce dla wielu osób. Można tam odpocząć, wylegiwać się na słońcu, hodować kwiaty czy warzywa i owoce. To świetne miejsce aby wypocząć, naładować baterie do dalszego działania. Jest to też doskonałe miejsce do urządzania imprez plenerowych – grilla, pikniku, urodzin czy rocznicy. Zielona przestrzeń sprzyja spotkaniom towarzyskim.

Krzesła ogrodowe plastikowe – czy są praktyczne?

Może się wydawać, że plastik nie jest najbardziej solidnym materiałem do wykonywania mebli. Kojarzy nam się z czymś, co łatwo popsuć, złamać i z czymś, co jest bardzo lekkie – łatwe do wywrócenia. Jednak krzesła plastikowe ogrodowe są teraz wykonywane z solidnego materiału sztucznego. Są one oczywiście odporne na wszelką pogodę – słońce, deszcz czy śnieg nie są im straszne. Na dodatek nie są to już te lekkie, dawne krzesła, które wywraca silniejszy podmuch wiatru. Jednocześnie są na tyle lekkie, że można je swobodnie przenosić z kąta w kąt i wciąż na nowo aranżować naszą ogrodową przestrzeń. Krzesła ogrodowe plastikowe powinny być na tyle swobodne do przenoszenia, aby móc je dowolnie przestawiać. Taka funkcja przydaje się zwłaszcza na imprezach rodzinnych czy spotkaniach z przyjaciółmi. Jak wiadomo – każdy chce siedzieć inaczej.

Krzesła plastikowe ogrodowe – czy się opłaca?

Jeśli złapiemy dobrą okazję to tak. Ceny takich krzeseł wahają się już w granicach od dwudziestu do setek złotych. Wiadomo, że te najtańsze będą słabszej jakości i jest większa szansa, że ulegną one pod czyimś ciężarem lub zwieje je mocny wiatr, jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone. Nie oszukujmy się, zabezpieczanie krzeseł czy stołu to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, gdy zrywa się na nas i naszych gości ulewa. Warto więc zainwestować w nieco droższe modele, które są bardziej stabilne, wygodniejsze i cięższe.

Krzesła ogrodowe metalowe – lepsze od plastikowych?

Jak powszechnie wiadomo, nie każdy z nas jest przekonany do używania plastiku. Wiele z nas ze względu na stan klimatyczny naszej planety. Takim osobom można polecić krzesła ogrodowe metalowe. Mają one dużo ładniejszy design niż te plastikowe, wyglądają „szlachetniej” i bardziej elegancko, stylowo. Są też na pewno cięższe niż te plastikowe, żadna wichura im nie straszna, a także nie popsują ich nadmierne opady deszczu czy też śniegu zimą.