Skip to content Skip to footer

Lampa retro – sposób na eleganckie wnętrze

W salonie odpoczywamy, czytamy spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest to miejsce, które musi być funkcjonalne i eleganckie. Jak zaaranżować oświetlenie salonu, by było gustowne i nastrojowe?

Światło główne

Lampy wiszące to nie wszystko. Warto postawić na różnorodne oświetlenie, by uzyskać wnętrze, które będzie nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne i przytulne.

Bardzo ciekawym elementem oświetlenia są stare lampy. Pasują one do wnętrz vintage, klasycznych, czy utrzymanych w loftowym, surowym stylu. Lampy retro są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo eleganckie.

Stare lampy sprawdzą się w salonie nad stołem. Warto wtedy wykorzystać lampy, które mają kilka źródeł światła. Długość lampy retro zależna jest od wielkości salonu. Powieszone nad stołem mogą mieć 3 bądź 5 żarówek. Warto pamiętać, że stare lampy w delikatnej oprawie mogą wisieć w większej ilości. Lampa retro, która ma duży klosz powinna wisieć samodzielnie.

Stare lampy na długich sznurach świetnie sprawdzają się w wysokich mieszkaniach. Loft bądź kamienica zyska charakterystyczny rys, gdy mieszkanie będą zdobić lampy retro, jednocześnie lampa będzie bardzo widoczna i będzie stanowiła jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych.

Lampy stojące – jak stworzyć nastrój?

Lampa retro stojąca jest idealnym elementem dekoracyjnym. Światło samo w sobie pomaga stworzyć nastrój, który jest przytulny, pomaga odpocząć i zrelaksować się. Stare lampy są bardzo gustowne i potrafią ożywić przestrzeń.

Stare lampy sprawdzą się jako lampy stojące, które umieścimy w rogach pokoju. Dzięki takiemu rozmieszczeniu światła łatwo stworzyć przyjemny nastrój w pokoju, a jednocześnie, gdy zachodzi taka potrzeba włączenie większej ilości lamp pozwala uzyskać mocne światło, które niezbędne jest w wielu sytuacjach.

Rozmieszczając stare lampy w salonie warto również pomyśleć o ścianach. Kinkiety mogą podkreślić domową galerię rodzinnych zdjęć, obraz czy grafikę. Warto jednak zwrócić uwagę, by lampa retro, która wykorzystamy do tego była delikatna i nie zwracała na siebie uwagi. W takiej roli idealnie sprawdzi się lampa retro, które jest w subtelnej drucianej oprawie lub jest stylizowana na ozdobną żarówkę.

Stare lampy to idealny sposób na zaaranżowanie wnętrza, które będzie niebanalne i niepowtarzalne. Jest to również idealny sposób na przełamanie klasycznej stylistyki, która po kilku latach może wydawać się po prostu nudna.