Skip to content Skip to footer

Laser w służbie piękna

Laser, wielu z nas kojarzy się z literaturą i filmami science fiction, w których wiązki lasera często rozwiązywały konflikty. Tymczasem… W prawdziwym życiu laser z sukcesami stosowany jest w gabinetach kosmetycznych.

Spotkaj przyszłość u swojej kosmetyczki

Profesjonalne gabinety kosmetyczne to od dawna wyposażone są w najnowsze technologie, których stosowanie przynosi doskonałe efekty i usuwa wiele problemów skórnych. Wiązki lasera różnią się między sobą i wykorzystywane są do innych zabiegów.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest leczenie trądziku oraz usuwanie blizn. Wykorzystuje się do tego laser diodowy, który eliminuje stan zapalny na skórze i znacznie poprawia jej wygląd. Podobnie jest przy likwidowaniu blizn, które po kilku zabiegach stają się mniej widoczne i z czasem zanikają całkowicie.

Dużą popularnością cieszy się również laserowe usuwanie owłosienia. Wiązka lasera uderza w cebulki włosów i osłabia znacznie ich możliwości. Powoduje to znaczne ograniczenie wzrostu włosów, a nawet może je całkowicie zahamować. Niestety, każdy z tych zabiegów – usuwanie owłosienia i blizn, leczenie trądziku – są dość kosztowne.

Czy laser wystarczy?

Aby skutki zabiegów laserowych były skuteczne, konieczne jest kilkukrotne ich powtórzenie. Jeśli chodzi o leczenie trądziku, warto również pokusić się o konsultację z lekarzem specjalistą. W tym przypadku, zabiegi laserowe powinny być tylko dodatkiem do kuracji antybiotykowej lub hormonalnej – tylko takie kombo gwarantuje skuteczne pozbycie się problemu. Dotyczy to wszystkich rodzajów trądziku – zarówno tego, który dotyka nastolatków, jak i tego który doskwiera ludziom po dwudziestym piątym roku życia.

Jeśli chodzi o blizny oraz usuwanie tatuażu, to kilkukrotne powtórzenie zabiegów i stosowanie maści wspomagających i ich działanie, powinno usunąć zmiany na zawsze. Niestety, te zabiegi nie cieszą się sympatią e względu na towarzyszące im nieprzyjemne doznania, przede wszystkim ból.

Czy laser jest dla Ciebie?

Istnieje cały szereg przeciwwskazań do zabiegów wykonywanych z użyciem lasera. Każdy zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który wyjaśni na czym polega zabieg i w przypadku wątpliwości – zaproponuje alternatywne rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki