Skip to content Skip to footer

Lipoliza – kiedy warto ją zastosować?

Marzenie o idealnej sylwetce towarzyszy wielu osobom. Niestety nawet osoby, które zachowują aktywny tryb życia i dbają o dietę mogą mieć pewne niedoskonałości. Lipoliza jest to zabieg, który dzięki wpływowi temperatury na ciało jest w stanie poprawić jego wygląd. Co warto wiedzieć o lipolizie i jakie są możliwości?

Lipoliza – co to jest?

Lipoliza jest zabiegiem, który nie jest przeznaczony do usunięcia dużego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to raczej propozycja skierowana do osób, które mają miejscowe niedoskonałości.

Lipolizę można wykorzystać, by wymodelować brzuch, uda czy pupę, ale również świetnie nadaje się do usunięcia drugiego podbródka czy obwisłych ramion.

Warto pamiętać, że jest to zabieg bezinwazyjny, po którym natychmiast można wrócić do pracy i normalnego życia. Należy jednak pamiętać, że efekty najczęściej widoczne są po kilku zabiegach.

Rodzaje lipolizy

Lipoliza to zabieg, do którego wykorzystywana jest temperatura. Można wykorzystać wysoką temperaturę i podgrzać tkankę tłuszczową prądem. Jednocześnie komórki są zasysane przez urządzenie do lipolizy  https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/. Dzięki temu znikają nadprogramowe kilogramy, a skóra staje się jędrna i sprężysta.

Kriolipoliza to zabieg, który dla odmiany, wykorzystuje niską temperaturę. Po zakończeniu zabiegu komórki tłuszczowe wydalane są w naturalnym procesie fizjologicznym. Kriolipoliza jest zabiegiem przeprowadzanym bez znieczulenia. Pacjent nie odczuwa bólu, może to być ewentualnie pewien dyskomfort. Pacjent po zabiegu nie ma żadnych skutków ubocznych i może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jednym z poważniejszych problemów, z jakim zmagają się osoby, które schudną jest nadmiar skóry. W trakcie długiego procesu jakim jest przybieranie na wadze skóra się rozciąga. Kilka zabiegów lipolizy powoduje, że obwód sylwetki znacznie się zmniejsza. Skóra może nie nadążać za takimi zmianami.

Warto jednak pamiętać, że istnieją urządzenia do lipolizy  https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/, które również ujędrnia skórę, by ta wyglądała ładnie.