Skip to content Skip to footer

Makijaż żelowy do paznokci – jak go zrobić?

Manicure żelowy na paznokcie jest naprawdę wyjątkowo trwałą opcją z tego też powodu, co jest w pełni naturalne, myśli o nim coraz więcej osób. Jak jednak wygląda jego wykonanie? Jaki żel do paznokci będzie tu potrzebny? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

Rodzaje żeli do paznokci

Kiedy pójdziemy do drogerii i poprosimy tak po prostu o żel do paznokci, to okaże się, że jest ich naprawdę praktycznie nieskończona ilość. Dlatego też warto zorientować się, czego będziemy potrzebować tak, aby potem poprosić o konkretny produkt.

Otóż w tym zakresie istotne jest dosyć to, aby wiedzieć czy ma być to żel jednofazowy czy trzy różne żele nazywane łącznie trójfazowymi. W pierwszym przypadku zasadniczo musimy po prostu zakupić wybrany żel oraz najlepiej żel nabłyszczający, w drugim zaś żel podkładowy, budujący i na koniec żel nabłyszczający. Warto jeszcze w tym momencie w zasadzie podkreślić, że żele do paznokci zasadniczo lepiej brać jednak nieco droższe niż tańsze.

Jak wykonać manicure żelowy?

Cóż nie jest to na szczęście zbyt skomplikowana procedura i naprawdę każdy może to zrobić całkowicie samodzielnie w domu. Na początek zatem trzeba odpowiednio oczyścić paznokieć i nadać mu odpowiednią formę. Dalej albo przyklejamy tipsy, albo też będziemy przedłużać paznokcie właśnie na takiej formie.

Następnie przychodzi czas na żel do paznokci. Jeśli jest on jednofazowy, to zasadniczo po prostu go nakładamy i utrwalamy w UV, zaś jeśli trójfazowy nakładamy kolejno każdą warstwę oczywiście uprzednio je utrwalając także.

Gęstość żelu do paznokci

Jak zatem widać na pierwszy rzut oka nie wydaje się to takie trudne Rzeczywistość niestety prezentuje się jednakowoż nieco inaczej i po drodze napotkać możemy na różnego rodzaju trudności. Na pewno będzie to wybór odpowiedniej gęstości lakieru.

Standardowo używamy lakieru o małej i średniej gęstości do paznokci nakładanych na tipsy, zaś większej gęstości do paznokci na formę. Jednak są to tylko ogólne wytyczne, ponieważ w praktyce zimą czy jeśli w naszym mieszkaniu generalnie jest chłodno, będziemy musimy się przestawić na nieco mniejszą gęstość. Ponadto wiele zależy od tego po prostu, co dana osoba preferuje, na czym jest jej wygodnie pracować

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl