Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy może się wydawać skomplikowany, ale tak naprawdę można go wykonać samodzielnie w domu. Przydatny w tym będzie zestaw odpowiednich produktów do hybryd, zawierający bazę, lakier, top, blok polerski, waciki, patyczki, a także cleaner i aceton. Niezbędna jest też dobrej jakości lampa LED, potrzebna do utwardzania lakierów.

Krok 1 – Przygotowujemy płytkę paznokcia

Przed przystąpieniem do nakładania kolejnych warstw lakieru, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Dzięki temu manicure będzie trwały i jednocześnie bezpieczny. Gotowe zestawy do hybryd zawierają wszystko, co niezbędne do wykonania tego typu manicure, dlatego warto jest się w nie zaopatrzyć.

W pierwszej kolejności za pomocą patyczków lub radełka odsuwamy skórki. Następnie używamy specjalnego bloku polerskiego, który jest jednym z podstawowych elementów zestawów do hybryd. Przy jego pomocy matowimy płytkę paznokcia. Teraz możemy przystąpić do nakładania lakierów w określonej kolejności.

Krok 2 – Nakładamy lakier i ozdoby

Zestawy do hybryd zawierają lakiery nadające kolor, a także bazowe i nawierzchniowe. Najpierw na przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę bazy, która zabezpieczy paznokieć i zapewni mu ochronę. To pierwsza warstwa, którą należy utrwalić w lampie. Następnie nakładamy kolorowy lakier hybrydowy i także utrwalamy go w lampie.

Jeśli chcemy aby kolor lakieru był głębszy, należy nałożyć drugą jego warstwę i ponownie utrwalić lampą. W zestawach do hybryd mogą znajdować się także ozdoby, takie jak folie do manicure czy brokat. Jeśli chcemy ich użyć, należy to zrobić właśnie w tym kroku. Można na przykład dodać brokatowy pyłek do lakieru i pokryć nim część paznokcia.

Krok 3 – Utrwalamy manicure

Jeśli osiągnięty efekt nas zadowala, pora na utrwalenie manicure hybrydowego. W tym celu na płytkę paznokcia nanosimy top, który nada jej połysku i zabezpieczy manicure. Tę warstwę także utrwalamy przy użyciu lampy LED. Na koniec można przetrzeć paznokcie cleanerem, co doda im połysku.

Do utrwalania manicure hybrydowego dobrze jest wykorzystać lampę LED, która ma odpowiednie rozmiary. Powinna się pod nią mieścić cała dłoń – pomoże to oszczędzić czas podczas utrwalania kolejnych warstw i ułatwi wykonanie manicure.