Pojemniki plastikowe na mięso wykonane są z takiego materiału nie przypadkowo. Plastik posiada właściwości, które mogą być niesamowicie pożądane w przetwórstwie mięsnym. To także lekki materiał, który jest wygodny w transporcie a jednocześnie na tyle wytrzymały, że może dobrze służyć przez długi czas.
Zupełnie obojętne
Produkty organiczne, jakimi są przetwory mięsne są podatne na procesy gnilne wywołane przez rozwój bakterii. Pojemniki na mięso muszą więc być łatwe w czyszczeniu a jednocześnie odporne na detergenty.
Dla zapewnienia jakości gotowego produktu pojemniki masarskie nie mogą reagować chemicznie z substancją w niej umieszczoną. Wykonanie skrzyń i opakowań z odpowiedniego plastiku sprawia, że można je zarówno szybko i łatwo wyczyścić, jak i nie wpływają negatywnie na mięso. Dzięki temu spełniają swoją rolę zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa podczas różnych procesów, jak i w trakcie transportu na półki sklepowe.
Tylko wytrzymaj
Nie jest tajemnicą, że w trakcie produkcji niejednokrotnie trzeba się spieszyć. Pojemniki na mięso nie mogą więc ulegać uszkodzeniom podczas gwałtownego odkładania lub układania skrzyń jedna na drugiej;.Oszczędzać miejsce trzeba, więc pojemniki masarskie zaprojektowane są tak, żeby to ułatwić. Odpowiedni kształt spodu sprawia, że kolejne warstwy nachodzą na siebie i pozwalają bezpiecznie transportować z użyciem wózka albo będąc wiezionymi na pace auta dostawczego.
Pojemniki plastikowe na mięso są także stosunkowo tanie w produkcji, a fakt, że wykonane są z materiału o ściśle opisanych cechach sprawia, że poddawany jest on recyklingowi. Dzięki temu raczej nie marnuje się zakupionych skrzyń i krążą one bez przerwy między producentem a sprzedawcą. Muszą być odporne zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. W przeciwnym razie ulegałyby uszkodzeniu podczas przechowywania w chłodni (co w przemyśle mięsnym jest normalne) lub podczas mycia w gorącej wodzie.
W przemyśle mięsnym nie ma przypadkowych narzędzi. Wszystko skrojone jest na miarę i służy dokładnie tak, jak było zaplanowane. A przynajmniej tak powinno być. Jeśli ktoś chce oferować wysoką jakość, to musi o nią dbać na każdy etapie produkcji. Jakość będzie tak wysoka jak najsłabszy element w ciągu technologicznym. Mięso potrafi szybko odmówić dalszej współpracy. To strata zarówno pieniędzy, jak i marnotrawstwo żywności.