Skip to content Skip to footer

Mopy przemysłowe – podstawowe informacje

Czasem jako osoby zarządzające firmą nie do końca orientujemy się, jakie sprzęty do czyszczenia zapewnić naszej ekipie sprzątającej. Teoretycznie nie powinno mieć to większego znaczenia, niemniej jednak przecież im bardziej ułatwimy im pracę, tym nasze biuro będzie czyściejsze. Dlatego też warto wiedzieć, jakie są mopy przemysłowe.

Mopy profesjonalne – krótka charakterystyka

Na początek warto w ogóle powiedzieć kilka słów o mopach przemysłowych. Dlaczego mopy, a nie inne urządzenia są tak istotne w dbaniu o czystość firmy? Otóż podłoga najbardziej się brudzi – ktoś rozleje kawę, inny wejdzie w butach ze śniegiem itp. Słowem dobrze jest zadbać o dobre mopy profesjonalne.

Dobry mop profesjonalny

Takie dobrej jakości mopy przemysłowe na pewno będą charakteryzowały się wytrzymałością. Tu kij od mopa nie będzie się co chwila łamał. Ponadto nie będzie też problemu z regulacją wysokości ani z systemem odsączającym mopa. Skupmy się teraz zaś na samej końcówce mopa, czyli tej części myjącej. Jakie mamy ich rodzaje i czym się one w zasadzie różnią między sobą?

1) Mopy przemysłowe sznurkowe

Przede wszystkim mamy modele sznurkowe. Każdy z nas zapewni nieraz je widział – wiele sznureczków zapętlonych ze sobą. Generalnie modele takie doskonale chłoną wodę, a zatem nadaj się do powierzchni, gdzie często jest mokro np. do głównego korytarza. Nie nadają się natomiast za dobrze do paneli i innych drewnianych podłóg, ponieważ najzwyczajniej w świecie mogą je one zalać.

2) Mopy profesjonalne paskowe

Te mopy zaś ponownie dość dobrze chłoną wilgoć, niemniej jednak już tak mocno nie nasiąkają wodą. One doskonale sprawdzają się do powierzchni, na których często osiada kurz. Dobrze domywa się za ich pomocą także wszelkie trudno dostępne powierzchnie, a także każde miejsce przy listwach itp.

3) Mopy profesjonalne paskowe

Teraz przechodzimy już do ostatniego rodzaju mopa, czyli do mopa paskowego. Charakteryzuje się on tym, że końcówkę można łatwo zdjąć i jeszcze łatwiej po prostu wrzucić do prania i wyprać. Jeśli jeszcze zdecydujemy się na tę końcówkę z dobrego materiały, to będzie nam ona służyła przez naprawdę długi okres czasu. Tego typu mody doskonale nadaję się do wszelkich podłóg drewnianych oraz do miejsc, w których nie ma zabrudzeń „mokrych” za to jest kurz, brud i śmieci. Przykładowo do szatki w szkole lepszy będzie mop sznurkowy, ale do klas już zdecydowanie powinniśmy użyć paskowego.