Skip to content Skip to footer

Nadruk na tkaninach

Nadruk na tkaninach w reklamie znany jest od bardzo dawna, dopiero jednak ostatnio wynaleziono formę nadruku trwałego i takiego, który pozwala drukować dokładnie najmniejsze detale każdego projektu. Druk taki nazywany jest drukiem sublimacyjnym i polega na przyjęciu przez tkaninę, odpowiedniej ilości barwników.

SAME ZALETY

Nadruk sublimacyjny ma same zalety, jest bardzo łatwy w wykonaniu, tani i przede wszystkim bardzo dokładny. Polega na przyjęciu, przez włókna poliestrowe, odpowiedniej ilości barwników. Pod wpływem gorącego powietrza, jakie wytwarza termoprasa, tkanina otwiera swoje włókna a następnie w procesie oziębienia zamyka je. W ten sposób powstaje druk sublimacyjny na tkaninach.

PROSTOTA W WYKONANIU

Reklamowe nadruki na koszulkach, przy pomocy druku sublimacyjnego, powstają w sposób prosty i bardzo szybki. Ponadto maszyny do wykonania tego rodzaju nadruku nie są drogie.Wystarczy tylko wymyślić odpowiedni projekt reklamy, wpisać go w najprostszy program graficzny i następnie wykonać odpowiedni druk sublimacyjny na tkaninach.

TRWAŁOŚĆ I DOSKONAŁA JAKOŚĆ

Nadruki na koszulkach są trwałe, widoczne w najmniejszych detalach, nie pękają, nie spierają się. Kolory są żywe, odporne na UV i bardzo dokładnie widoczne. Nadruk sublimacyjny doskonale wygląda na białych tkaninach jak i na kolorowych. Faktem jednak jest, że aby w ogóle się przyjął na tkaninie, musi być to tkanina, przynajmniej, z namiastką włókien poliestrowych. Bowiem nadruk sublimacyjny przyjmuje tylko tkanina z włóknami poliestrowymi.

JAK WYGLĄDA DRUKOWANIE

Podstawą druku sublimacyjnego jest czas, temperatura i docisk. Nadruki na koszulkach i na innych tkaninach, są za każdym razem wykonywane w różnych warunkach. Inna tkanina potrzebujemy innej temperatury i innego docisku prasy. Dlatego potrzebne jest doświadczenie i wyczucie, ponieważ tylko metodą prób i błędów, osiągniemy oczekiwany efekt.

PRZEPIĘKNE OBRAZY

Dzięki nadrukom sublimacyjnym możemy tworzyć piękne obrazy na tkaninach, które na ogół bywają wspaniałą dekoracją nie tylko domów mieszkalnych ale także biur czy gabinetów różnego rodzaju.Na tkaninach powstają przepiękne grafiki, które są projektowane na prostych, graficznych programach komputerowych. Przeniesienie takiej grafiki nie jest trudne ani problematyczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/