Skip to content Skip to footer

Najlepsze biopreparaty na rynku!

Podstawowe informacje

Jeżeli jesteście osobami dbającymi o środowisko to ten tekst jest właśnie dla Was! Chcemy przedstawić preparaty firmy biozym, które są bardzo ekologiczne, ale tym samym równie skuteczne jak popularne na rynku środki, których działanie niekorzystnie wpływa na przyrodę. W ofercie firmy dostępne są biopreperaty, które można wykorzystywać w każdym gospodarstwie domowym. Poniżej pokrótce je omówimy.

Preparat biozym pomagający udrożnić niesprawny drenaż

Zacznijmy od biopreparatu, który jest stosowany do kanalizacji i systemu drenów. Jego głównym działaniem jest rozkładanie złogów na drobne cząsteczki, które zalegają w odpływach urządzeń kanalizacyjnych i sanitarnych. Znacząco utrudniają odpływ wody. Bardzo ważne jest to, że preparat biozym w żaden sposób nie niszczy rur. Gdzie konkretnie można go stosować? Na pewno w umywalkach, wannach, kratkach ściekowych, zlewach kuchennych, ubikacjach oraz bidetach.

Biopreparaty do oczyszczalni przydomowych i szamb

Firma biozym w swojej ofercie posiada również specjalne preparaty, których celem jest utrzymanie najwyższej sprawności i wydajności oczyszczalni. Jakie jest ich działanie? Produkt zawiera wyselekcjonowane bakterie oraz specjalny dodatek immobilizowanych enzymów, które sprawiają, że procesy biochemiczne rozkładu są zacznie przyspieszone. Jak to działa w praktyce? Bardzo prosto. Użyty preparat biozym zawierający bakterie i enzymy rozkłada złożone związki organiczne, które są w ściekach (białka, tłuszcze oraz węglowodany), na proste związki takie jak woda, dwutlenek węgla oraz związki azotu. Takie właśnie biopreparaty powodują, że obsługa oczyszczalni jest bezproblemowa! Warto zaznaczyć, że po stosowaniu tego środka likwidują się także nieprzyjemne zapachy.

Preparat biozym do gnojowicy

Teraz oferta dla rolników. Firma biozym stworzyła specjalny preparat, który zajmuje się rozkładem gnojowicy. Działa on w dwóch fazach. W pierwszej biopreparaty atakują duże cząsteczki substancji organicznych. Następnie dochodzi do kontynuacji procesu rozkładu aż do momentu, w którym gnojowica zostanie upłynniona. Jakie są zalety stosowania takiego środka? Przede wszystkim likwidowanie zapachu oraz poprawa warunków zdrowotnych zwierząt.

Specyfik dla oczek wodnych

Preparat biozym http://sklepekozet.pl/pl/c/Biozym/48 może być stosowany także do oczek wodnych, ponieważ wyrównuje równowagę biologiczno – chemiczną wody. Powinniśmy go stosować, gdy woda jest mętna, ma zieloną barwę, tworzy się szlam, nieprzyjemnie pachnie oraz widoczne są glony.

Jak widać powyżej opisane biopreparaty mają mnóstwo bardzo praktycznych zastosowań, które ułatwią funkcjonowanie w naszym domu oraz przyczynią się do ochrony środowiska. Warto więc je stosować.