Skip to content Skip to footer

Najważniejsze informacje na temat skoków spadochronowych

Skoki spadochronowe to wspaniała rozrywka, która w wakacyjnym sezonie cieszy się ogromną popularnością. Korzystają z niej i młodzi, i starzy – wszyscy bawią się dzięki niej naprawdę świetnie. Zanim jednak ktokolwiek skorzysta po raz pierwszy ze skoków spadochronowych nad morzem, powinien zapoznać się z pewnymi informacjami związanymi z tą aktywnością.

Kto może w ogóle skorzystać z takiej atrakcji?

Coraz częściej nawet dzieci próbują swoich sił w sportach ekstremalnych, chociaż od osób, które nie ukończył jeszcze 18. roku życia, wymaga się zgody pełnoprawnego opiekuna bądź jego obecności.

Czynnikiem, przez który skoki spadochronowe nad morzem mogą się nie odbyć, będzie też wzrost. Osobom mającym mniej niż 130 cm zazwyczaj nie pozwala się na skorzystanie z tej atrakcji. Mogłoby to być dla nich zbyt niebezpieczne.

Organizatorzy skoków często też wypytują klientów o stan ich zdrowia. Wszelkiego typu choroby serca, epilepsja czy zaburzenia układu oddechowego mogą być kolejnymi przeciwwskazaniami do oddania skoku. Nie skorzystają z niego także osoby ważące ponad sto kilogramów.

Gdzie i kiedy może odbyć się taki skok?

Biorąc w nim udział po raz pierwszy w życiu, warto zdecydować się na ten krok w atrakcyjnej okolicy. W Polsce będzie nią przede wszystkim Bałtyk.

Lecąc tuż nad samym morzem, można poczuć niesamowitą wolność i beztroskę. Człowiek ma okazję dostrzec wszystkie te piękne krajobrazy, które jak dotąd podziwiał wyłącznie z samej ziemi, przez co nie miał ich pełnego obrazu. Widok z samego nieba przypomina panoramę całego Bałtyku. Przeżycia są niesamowite.

Skoki spadochronowe nad morzem realizowane są wyłącznie w okresie wiosenno-letnim. Aby mogły się one odbyć, pogoda musi być słoneczna, a temperatura powietrza odpowiednio wysoka.

Ile trwa cała zabawa?

Sam skok nie jest długi – trwa przeważnie niecałą minutę. W ciągu kilkudziesięciu sekund człowiek wraz ze swoim instruktorem spada na odpowiednią wysokość.

Po osiągnięciu tej wysokości instruktor utrzymuje na niej swojego klienta przez ok. kilka minut. W tym czasie można napawać się wspaniałymi widokami.

Cała zabawa trwa jednak znacznie dłużej – zazwyczaj kilka godzin. Do skoku trzeba się bowiem jeszcze przygotować, a tuż po nim porozmawiać z instruktorem o własnych przeżyciach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy