Skip to content Skip to footer

Niezwykłe właściwości bakopy drobnolistnej

Natura obdarzyła nas niesamowitymi roślinami, których niezwykłych właściwości absolutnie nie doceniamy. Na szczęście, dziś coraz częściej interesujemy się zdrowym odżywianiem i naturalnymi metodami leczenia i wspomagania organizmu. Jednym z ziół, które niewątpliwie zasługuje na uwagę jest brahmi.

Bakopa drobnolistna

Ziele brahmi – inaczej zwane bakopą drobnolistną – to roślina naturalnie występująca na całym świecie. Cudowne właściwości tego ziela doceniają od lat mieszkańcy Indii. Jego lecznicze działanie powinni docenić jednak wszyscy – zwłaszcza studenci lub osoby starsze, gdyż brahmi posiada właściwości usprawniające pracę mózgu i zwiększające koncentrację.

Działanie potwierdzone badaniami

Liczne badania potwierdzają skuteczność preparatów z wyciągiem z bakopy drobnolistnej. Ponadto odkryto, że roślina ta przynosi dobre efekty, jeśli chodzi o poprawę funkcji mentalnych u dzieci cierpiących na ADHD oraz w polepszaniu funkcji poznawczych u osób, które przeszły udar mózgu lub padaczkę. Roślina ta wspomaga też leczenie chorób neurodegeneracyjnych, takich jak alzheimer i parkinson. Co ciekawe, ziele wykazuje również działanie antydepresyjne i uspokajające.

Preparaty na bazie brahmi

Rynek oferuje wiele preparatów z wyciągiem z bakopy. Chcąc przekonać się o skuteczności brahmi opinie klientów mogą być najlepszym drogowskazem. Najczęściej pojawiają się pozytywne oceny, a zalety tych preparatów, które można wymienić, to między innymi:
– wsparcie organizmu w walce ze stresem
– pomoc w zachowaniu dobrego samopoczucia
– pomoc w utrzymaniu dobrej sprawności fizycznej
– utrzymanie odpowiedniego poziomu energii
– wspomaganie procesów zapamiętywania
– utrzymanie prawidłowej kondycji umysłowej

Odtruwanie organizmu

Bakopa droblonistna jest rośliną bogatą we flawonoidy. Są to substancje, które mają właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Dzięki temu, niejednokrotnie są nazywane naturalnymi wymiataczami wolnych rodników i nadtlenków, ponieważ pobudzają procesy odtruwania organizmu. To z kolei umożliwia utrzymanie zdrowia i witalności.

Ziele brahmi to roślina, którą z pewnością warto włączyć do swojej codziennej diety. Jej niezwykłe właściwości pozwalają cieszyć się życiową energią, zdrowiem i wysoką sprawnością fizyczną oraz umysłową. Dzięki temu, że preparaty z wyciągiem z brahmi są łatwo dostępne, każdy może w prosty sposób zadbać o swój organizm.