Skip to content Skip to footer

Nowoczesne wałkownice do ciasta – co warto o nich wiedzieć?

Wałkownica do ciasta to profesjonalny i niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w każdym lokalu gastronomicznym. Nowoczesne wałkownice mogą pochwalić się niesamowitą funkcjonalnością i szerokimi możliwościami zastosowania, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup.

Do czego służy wałkownica?

Profesjonalna wałkownica do ciasta jak powszechnie wiadomo umożliwia formowanie ciasta na pieczywo, pierogi i pizzę. Dzięki temu niesamowitemu urządzeniu bez żadnego większego problem można przygotować także ciasta francuskie, półfrancuskie i drożdżowe, które wymagają sporo pracy.

Na rynku dostępne są wałkownice, które umożliwiają ukształtowanie ciasta nie tylko w okrągłe placki, ale również w prostokątne placki. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wysokiej jakości urządzenia manualne i elektryczne, które nie tylko usprawniają proces obróbki ciasta, ale przede wszystkim znacząco skracają czas jego przygotowania.

Nowoczesna wałkownica do ciasta jest idealnym sprzętem dla tych osób, które chcą obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu urządzeniu można zdobyć olbrzymią przewagę nad konkurencyjnymi firmami.

Jakie są rodzaje wałkownic do ciasta?

Producenci chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, praktycznie co roku oferują nowe modele swoich urządzeń. W chwili obecnej wałkownice można podzielić nie tylko ze względu na ilość posiadanych wałków, ale również na kształt ciasta, które są w stanie przygotować.

Jeżeli chodzi o ilość posiadanych wałków, to na półkach sklepowych można znaleźć urządzenia jedno wałkowe i dwu wałkowe. Pierwszy sprzęt doskonale sprawdzi się w przypadku niewielkich i średnich lokali gastronomicznych. Spowodowane jest to oczywiście tym, że wałkownica jedno wałkowa, może przygotować ciasto w mniejszych ilościach. Dwu wałkowe urządzenia skierowane są przede wszystkim dla tych osób, które w błyskawiczny sposób chcą przygotować dużą ilość wyrobów cienkich i grubych.

Jak wspomniano powyżej wałkownica może przygotować ciasto w kształcie prostokątnym albo okrągłym. Prostokątne ciasto doskonale nadaje się do makaronów albo na pierogi. Okrągłe ciasta zarezerwowane są z kolei do pizzy, która w naszym kraju cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wałkownica do ciasta znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.