Skip to content Skip to footer

O projektantach

Projektować można cokolwiek. Założyciele takich firm jak Ford czy Fiat myśleli o projektowaniu samochodów. Bracia Wright projektowali samoloty. Natomiast Leonardo Da Vinci projektował wszystko. Można też wspomnieć o czarnych charakterach z filmów science fiction, którzy projektowali plany zawładnięcia światem. Mniejsza z nimi.

Najczęściej przez to określenie rozumie się projekty domów jednorodzinnych i mieszkań. Zwykle od strony architektonicznej, choć nieraz także od strony projektowania wnętrz (co też jest cześcią architektury).

Do procesu tego używa się często nie tylko deski kreślarskiej, ale też wyspecjalizowanego oprogramowania projektanckiego, a także stawia się makiety wizualizujące. Sposoby są różne. Ważne, żeby w efekcie budowane były potem naprawdę udane domy o dobrze rozplanowanych wnętrzach.

Co ciekawe, gdy poszukuje się rozwiązań w tym zakresie, można zakupić zarówno gotowe projekty domów, jak i wynająć odpowiednią osobę do przygotowania takowego od początku. Druygie rozwiązanie pozwala dołączyc więcej sugestii (choć należy liczyć się z opinią projektanta jako fachowca – jeśli tylko ma należyte uprawnienia i doświadczenie). Drugie pozwala zaoszczędzic czas. Zresztą i w tym przypadku można skorzystać z usług profesjonalisty mającego zgromadzoną odpowiednią liczbę zakończonych projektów.